REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Udany mariaż Doroty Koziary i Rafa Simonsa

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 14 cze 2016 10:28
Udany mariaż Doroty Koziary i Rafa Simonsa
Kolekcja Hussar, fot. materiały prasowe

Reedycja kolekcji Hussar projektu Doroty Koziary jest nietuzinkowa. Wszystko za sprawą szarej eminencji designu, czyli tkaniny. Użyty w nowej edycji Hussara welur Harald duńskiej marki Kvadrat został zaprojektowany przez Rafa Simonsa, jednego z najbardziej znanych projektantów modowych, związanego m.in. z domem mody Dior.

REKLAMA

Tekstylia pełnią w designie rolę często pierwszoplanową łącząc estetykę z funkcją. Wywołują odpowiednie wrażenia wizualne i dotykowe. We współczesnym, szybkim i chaotycznym świecie dają poczucie komfortu, a także trochę intymności, tak potrzebnej w miejscach publicznych. Właśnie o takie ekskluzywne poczucie spokoju dba wznowiona w tkaninach kolekcja Hussar Doroty Koziary zaprojektowana dla marki Noti. Użyty w reedycji welur Harald z duńskiego Kvadratu to dzieło Rafa Simonsa. Wiadomo, że belgijski projektant mody i były dyrektor kreatywny marki Dior podczas procesu twórczego inspirował się kolorystyką kamieni szlachetnych.

Ekspozycja wznowionej kolekcji Hussar będzie częścią wystawy Doroty Koziary w Muzeum Miejskim Wrocławia, pod kuratorstwem włoskiego architekta i designera Alessandro Mendiniego, z którym Dorota Koziara współpracowała w mediolańskim Atelier Mendini. Oficjalne otwarcie wystawy odbyło się 9 czerwca br.

Hussar został zaprojektowany przez Dorotę Koziarę dla Noti w 2012 roku z myślą o dzisiejszym mobilnym, chaotycznym świecie i o komforcie osób, które w podróży, w pracy, często w ciągłym biegu, znajdując się w miejscach publicznych potrzebują intymności do rozmów, pracy lub odpoczynku. W formie przypominają kosze plażowe, które sprzyjają wyciszeniu i można się w nich poczuć swobodnie. Jest to rodzina siedzisk o charakterystycznych, wysokich oparciach, w trzech różnych wysokościach. Pozwala to na zorganizowanie przestrzeni, typu hole hoteli, biura, lotniska, jak również restauracje. Meble te pozwalają nadać charakter wnętrzu oraz organizować w nim mniejszych intymnych sfer tak ważnych w otwartych przestrzeniach publicznych. Kolekcja składa się z sofy 2-osobowej, fotela, pufa oraz stolika.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY