REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Uniwersytet w Białymstoku będzie miał swoje logo

  • Autor: PAP
  • 05 lip 2017 09:15
fot. shutterstock

Uniwersytet w Białymstoku, obchodzący w 2017 roku jubileusz 20-lecia, będzie miał swoje logo, którego projekt zaprezentowano we wtorek. Ma nowoczesną typografię, łączy w sobie nawiązanie do nauki i natury - poinformowały władze uczelni.

REKLAMA

Władze Uniwersytetu w Białymstoku (UwB) w kwietniu ogłosiły konkurs na logo, dzięki któremu uczelnia ma być bardziej rozpoznawalna. Logo ma pokazywać zaangażowanie naukowe i studenckie, ale też nawiązywać do natury, która otacza uniwersytet.

Na konkurs wpłynęło 35 prac z całej Polski - poinformował we wtorek na konferencji prasowej prorektor UwB dr hab. Jerzy Halicki. Mówił, że projekty były bardzo zróżnicowane: wykorzystujące symbole, czy też bardziej opisowe. "Wybraliśmy logo, które jest czytelne, ma jasny przekaz, łatwo kojarzy się z uczelnią" - dodał.

Autorką zwycięskiego projektu jest Katarzyna Worpus-Wrońska z łódzkiego Studia projektowego Grafixpol. Na konferencji prasowej mówiła, że związek uniwersytetu jako instytucji naukowej z naturą, która go otacza, chciała podkreślić przede wszystkim poprzez wykorzystaną typografię. "Dokonaliśmy autorskiego przepracowania dwóch liter występujących w nazwie uczelni, +w+ oraz +b+, w taki sposób, by podkreślić matematycznie wyrysowaną formę literniczą. Jednocześnie ich zaokrąglenia i dominujący kolor zielony odwołują się do natury" - powiedziała Worpus-Wrońska.

Do końca sierpnia ma zostać opracowana księga identyfikacji znaku, czyli możliwości i warianty stosowania logo na różnych nośnikach i w różnego typu materiałach. Logo zostanie oficjalnie zaprezentowane na inauguracji roku akademickiego w październiku. Jak poinformowała Anna Mierzyńska z działu promocji UwB, obecnie będą trwały prace nad ustalaniem zasad wykorzystania uniwersyteckich symboli, czyli kiedy należy używać godła uczelni, a kiedy logo.

Jak mówił wcześniej rektor uczelni prof. Robert Ciborowski to, iż uczelnia będzie miała nowy symbol nie znaczy, że rezygnuje z godła, które ma się znajdować na ważnych dokumentach uczelni. Logo natomiast - jak dodał - ma służyć do promocji, nowoczesnej komunikacji i pomóc dotrzeć do młodych ludzi.

Uniwersytet w Białymstoku rozpoczął działalność w 1997 roku, wcześniej - jak informuje uczelnia - przez niemal 30 lat działał jako Filia Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie na dziewięciu wydziałach uczelni uczy się ok. 13 tys. studentów i zatrudnionych jest ponad 1,3 tys. pracowników, w tym ponad 750 nauczycieli akademickich.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY