W Manufakturze pojawi się coworking?UM Łódź - 08-08-2019 15:18


Trwa remont Manufaktury - jednego z najpopularniejszych centrów handlowych w Łodzi. Po jego zakończeniu galeria, poza całą siecią sklepów i punktów usługowych, ma stać się również przestrzenią bardziej przyjazną biznesowi. Osoby pracujące poza biurem lub jako freelancerzy, znajdą w niej swoje miejsce.

Coworking, czyli przestrzeń przeznaczona do samodzielnej lub zespołowej pracy, w perspektywie ostatnich kilku lat, stała się integralną częścią centrów miast i galerii handlowych. W łódzkiej Manufakturze trwa obecnie remont, nasuwa się więc pytanie: czy jego efektem będzie m.in. wydzielona przestrzeń dla biznesu? Jak mówi Sławomir Murawski, dyrektor Manufaktury, na razie coworking, w dosłownym rozumieniu tego słowa, nie powstanie, ale prowadzone są rozmowy z różnymi markami, by tę sytuację w przyszłości zmienić. Po zakończeniu prac remontowych, odwiedzający galerię będą mogli skorzystać ze stołów przeznaczonych właśnie do pracy coworkingowej.

 Coworkingowy foodcourt

Aktualnie rolę strefy coworkingowej pełni w Manufakturze foodcourt, a więc wydzielona część restauracyjna w centrum handlowym. To właśnie tam odbywają się często spotkania biznesowe, a freelancerzy przychodzą popracować. Foodcourt w Manufaktorze to, dzięki temu, jedno z popularniejszych miejsc o charakterze coworkingowym w Łodzi. Po remoncie ma szansę przyciągnąć jeszcze więcej osób.