REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

W Monachium powstanie największa przestrzeń coworkingowa Mindspace. Zajmie... sześć pięter

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 28 lis 2017 15:37
W Monachium powstanie największa przestrzeń coworkingowa Mindspace. Zajmie... sześć pięter
Mindspace Hala Koszyki, fot. mat. pras.

Mindspace zajmie sześć pięter biurowca przy Herzogspitalstraße 24 w Monachium. To trzecia lokalizacja firmy w tym mieście i jej największa dotychczasowa przestrzeń coworkingowa .
Zajmie 7 200 metrów kwadratowych i pomieści ponad 1000 specjalistów.

REKLAMA

Budynek, w którym zlokalizowany jest najnowszy projekt Mindspace – Stachus – jest aktualnie
w trakcie budowy i zostanie otwarty w czwartym kwartale 2018 roku. Przestrzeń coworkingowa znajduje się w sąsiedztwie Stachus-Karlsplatz, w zachodniej części centralnej dzielnicy biznesowej Monachium tuż obok stacji metra U-Bahn, kolei miejskiej S-Bahn i tramwaju miejskiego. Główny dworzec kolejowy (Munich Hauptbahnhof) znajduje się w odległości kilkuminutowego spaceru. Osoby zmotoryzowane będą mogły skorzystać ze strzeżonego parkingu w budynku. W pobliżu Mindspace Stachus znajduje się elegancka ulica handlowa Neuhauser, Karlstor, Landgericht, stary ogród botaniczny i zabytkowy kościół Bürgersaal.

– Z radością ogłaszamy naszą największą dotychczasową lokalizację Mindspace w stolicy Bawarii. Nasza tętniąca życiem społeczność na Viktualienmarkt szybko stała się najbardziej interesującym centrum innowacji w Monachium. Odbywające się tam warsztaty, spotkania i premiery wzbudzają szerokie zainteresowanie w środowisku biznesowym. Zauważamy wysoki popyt na oferowane przez nas wyjątkowe przestrzenie coworkingowe dla przedsiębiorstw, start-upów i zespołów przyszłościowych firm dowolnej wielkości, zarówno na Viktualienmarkt, jak i w naszej nowej lokalizacji Salvatorplatz, którą uruchomimy w styczniu 2018 roku. Wraz z Mindspace Stachus tworzymy "śródmiejski trójkąt", łącząc ścisłą dzielnicę biznesową Monachium ze Starym Miastem. Dzięki takiemu rozwiązaniu, członkowie społeczności Mindspace będą mogli pracować w najpiękniejszych i najbardziej dogodnych miejscach w mieście oraz korzystać z rozbudowanej sieci biznesowej, zarówno w Monachium, jak i na całym świecie. Konsekwentnie realizujemy plany naszej globalnej ekspansji, utrzymując tym samym pozycję lidera na europejskim rynku powierzchni coworkingowych – powiedział Dan Zakai, współzałożyciel i prezes zarządu Mindspace.

Niemiecki gigant, Siemens, zdecydował ulokować swoje dwa zespoły w przestrzeni coworkingowej Mindspace: Siemens Intelligent Traffic Systems Digital Lab i Siemens Artificial Intelligence Research Lab. Dr Claus Beringer, szef pionierów innowacji w Siemens Mobility wyjaśnia swoją decyzję, dotyczącą przeniesienia zespołów do nowego miejsca:

 – W nowym środowisku biurowym jesteśmy w stanie wyjść poza znany nam schemat, a nasze zespoły wprowadzają innowacyjne rozwiązania jeszcze szybciej – funkcjonując tak, jak start-upy. Pracujemy nad nowymi rozwiązaniami opartymi na danych i modelami biznesowymi dla Siemensa, a dzięki Mindspace zyskujemy elastyczność działań i doskonałe miejsce do niestandardowego, kreatywnego myślenia. Nasi pracownicy, w tym wiele osób z pokolenia Millenialsów, uwielbiają to miejsce. Dla nas to swoista karta przetargowa, by zachęcić młode talenty do dołączenia do Siemens.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY