REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

W tym biurze królują energia i kosmiczne kształty

  • Autor: archiconnect.pl
  • 22 kwi 2016 11:22
W tym biurze królują energia i kosmiczne kształty
Wnętrza ING, fot. Olo Studio (archiconnect.pl)
W tym biurze królują energia i kosmiczne kształty
W tym biurze królują energia i kosmiczne kształty

Staraliśmy się stworzyć projekt, który byłby zaskakujący i jednocześnie wpasowany w wizerunek banku, który wskazuje na jego energetyczność, ale również aktywny mecenat artystyczny, który stwarza atrakcyjne przestrzenie dla swoich klientów - mówi Robert Majkut Design Studio o projekcie wnętrza dla banku ING.

REKLAMA

Zaproponowane rozwiązanie dedykowane jest klientom korporacyjnym, którzy stanowią swoiste połączenie klienta detalicznego i VIP-owskiego. Z jednej strony przygotowany szereg rozwiązań i produktów obsługujących ten rynek w swojej konstrukcji, ale i elastyczności, działa podobnie jak na rynku detalicznym.

Pod względem funkcjonalnym zastosowano rozwiązania zorientowane na maksymalną użyteczność i dopasowanie rozwiązań do charakteru spotkań, czasu ich trwania, potrzebnych technologii i sposobu ich organizacji. Centralna, duża, reprezentacyjna recepcja, pomimo swojej skali jest zorganizowana jako połączenie właściwej recepcji z poczekalnią - wyposażoną w biznesowe kanały telewizyjne, kącik kawowy obsługujący gości w poczekalni i w gabinetach oraz komunikację umożliwiającą bezpośrednio z recepcji dostać się do każdego z gabinetów spotkań.

Kolorystyka wnętrza to przede wszystkim korporacyjne kolory ING. Zastosowanie kolorów z dużo większą intensywnością niż w innych placówkach, narzucają pomarańczowy kolor jako wiodący, uzupełniany dużą ilością bieli i kilkoma odcieniami szarości. Zestaw ten, wzbogacony o świetlisty błękit, widoczny głównie w wykładzinie i kolorach mebli w zapleczu socjalnym, przełamuje ciepły energetyczny klimat, balansując go i uspokajając.

Projekt ten posłużył jako pilotaż do opracowanego przez studio Robert Majkut Design „Standardu Designu Miejsca” (SDM), dedykowanego realizacji kolejnych placówek dla bankowości korporacyjnej. Na podstawie tego opracowania będą realizowane już wkrótce kolejne placówki ING.

W duchu filozofii Robert Majkut Design, po raz kolejny powstał projekt: kompleksowy, niezwykle drobiazgowy i niełatwy, który dzięki fachowej wiedzy projektantów stał się możliwy do wykonania. Po raz kolejny również stworzono dla tego typu placówek nowy standard jakościowy, który zapewne będzie wzorem dla innych instytucji finansowych.

Więcej na archiconnect.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY