REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Warszawska ASP z wystawą ceramiki w Wola Center

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 19 mar 2018 11:01
Warszawska ASP z wystawą ceramiki w Wola Center
Paula Wlazło, fot. ASP Warszawa

Przestronne patio Wola Center w Warszawie na niemal 3 miesiące zamieni się w galerię sztuki. Swoje prace zaprezentują tam studenci i absolwenci Pracowni Ceramiki Wydziału Rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wystawa ma być podsumowaniem ośmioletniego dorobku pracowni. Kuratorami wystawy są dr hab. Stanisław Brach prof. ASP w Warszawie oraz Karolina Rybińska.

REKLAMA

Wystawę będzie można oglądać od 22 marca do 17 czerwca 2018 roku, natomiast uroczysty wernisaż z udziałem artystów odbędzie się 5 kwietnia. Prace zostaną zaprezentowane w scenerii klimatycznego patio Wola Center o powierzchni 1 000 mkw. Wyjątkowy charakter tego miejsca podkreślają ściany wykonane z tafli szkła refleksyjnego, które ustawione zostały pod różnymi kątami, dając efekt struktury kryształu.

- Jesteśmy zaszczyceni oddając przestrzeń Wola Center artystom tworzącym tak prestiżową wystawę. Zadaszone patio naszego centrum biznesowego, znajdujące się pomiędzy czterema budynkami wchodzącymi w skład Wola Center, jest doskonałym miejscem, gdzie można eksponować sztukę. Zostało ono stworzone z myślą o organizacji różnego rodzaju wydarzeń o charakterze biznesowym, kulturalnym, lub edukacyjnym, takich jak konferencje, warsztaty, prezentacje, pokazy, rozdania nagród, jubileusze czy też wykłady. Obcowanie ze sztuką w miejscu pracy pozwoli każdemu z ponad 5 000 osób codziennie będących w budynku na chwile odpoczynku i odnajdowania w sobie wrażliwości i zmysłu estetycznego. To świetny pomysł by wyjść z galerią sztuki do przestrzeni publicznej i biznesowej – mówi Tomasz Wróbel, członek zarządu LC Corp.

- Podsumowując ośmioletni okres pracy zdecydowaliśmy zaprezentować dorobek pracowni na  wystawie w Wola Center. Wystawa ma pokazać obrany kierunek edukacji w pracowni ceramicznej i zapoznać z poziomem i kreatywnością studentów warszawskiej ASP. Mam nadzieję na kolejne wystawy, które będą cyklicznymi  przeglądami  naszej pracowni poza progiem uczelni. - mówi  dr hab. Stanisław Brach prof. ASP w Warszawie, który kieruje Pracownią Ceramiki Wydziału Rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Pracownia ceramiczna na Wydziale Rzeźby Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych jest pracownią otwartą i służy nie tylko studentom  rzeźby, ale również studentom innych wydziałów, którzy chcą w swoim procesie edukacji na uczelni zapoznać się z tym szlachetnym materiałem. Celem pracowni ceramicznej na Wydziale Rzeźby jest zwrócenie szczególnej uwagi na wartości kreatywne tworzywa ceramicznego i zastosowanie go w rzeźbie.

- W podstawowym zakresie przygotowujemy studentów do korzystania z różnych materiałów ceramicznych oraz samodzielnego przeprowadzenia całego procesu tworzenia formy ceramicznej od koncepcji przez szkic do realizacji i obróbki technologicznej. Student powinien umiejętnie interpretować zadany temat ćwiczeń, świadomie wykorzystywać właściwości materiałów ceramicznych przy realizacji przestrzennych form rzeźbiarskich. Dysponujemy również zapleczem laboratoryjnym, w którym studenci pod nadzorem  pedagogów w oparciu o receptury dostępne w pracowni samodzielnie zestawiają podstawowe szkliwa – dodaje dr hab. Stanisław Brach prof. ASP w Warszawie.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY