REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wieszak też może być designerski

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 05 lip 2017 10:53
Wieszak też może być designerski
Wieszak Mikado obejmujący grzejnik Vertiga fot. mat. prasowe
Wieszak też może być designerski
Wieszak też może być designerski
Wieszak też może być designerski
Wieszak też może być designerski
Wieszak też może być designerski

Prosty, funkcjonalny i designerski - wieszak ręcznikowy marki Jaga właśnie wchodzi do gry.

REKLAMA

Wygląda jak japońska bierka i podobnie jak ona zachęca do gry, tyle że nie na planszy, a w przestrzeni wnętrza. Proponuje poszukiwanie algorytmu idealnego miejsca na ręcznikowy wieszak. Robi to ze swobodą, naturalnością, świeżym spojrzeniem na formę i funkcję przedmiotu. Mikado, bo o nim mowa, to wieszak zaprojektowany przez firmę Jaga, belgijskiego producenta grzejników. Punktem wyjścia jest funkcja grzejnikowego wieszaka na ręczniki, ale równie dobrze Mikado sprawdzi się w roli np. uchwytu na torebkę, czy relingu na doniczki z ziołami. W zależności od pomieszczenia w którym się znajdzie i zadania, które zostanie mu powierzone.

Mikado jest prosty, a zarazem fascynujący – jak gra towarzyska, której nazwą był inspirowany. Maksymalnie uproszczona forma, której wzorem była bierka, pozwala zastosować go praktycznie przy każdym grzejniku dekoracyjnym i szerzej – w każdym pomieszczeniu. Wieszak-patyczek o długości 55 i 85 cm wykonany jest z naturalnego drewna (do wyboru klon, dąb lub orzech). Dzięki wyjątkowemu, trójfazowemu procesowi obróbki drewniany wieszak jest sztywny oraz odporny na wilgoć i ciepło. Minimalistyczne uchwyty mocujące Mikado wykonane są z aluminium i dostępne w czterech wersjach wykończenia: lakierowany, biały mat, anodowane aluminium, szczotkowana stal nierdzewna oraz błyszczący chrom.

Wieszak Mikado o długości 55 cm wymaga jednego wspornika, wieszak 85 cm potrzebuje dwóch. Wsporniki można umieszczać w dowolnej pozycji: na początku, w środku i na końcu drewnianego relingu, uzyskując w ten sposób różne efekty stylistyczne (symetrię lub asymetrię). Jeśli chodzi o grzejniki, to wieszak można montować w świetle urządzenia lub z jego dowolnej strony.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY