REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wspólna Przestrzeń powstanie w Lublinie. Ikea pomoże ją stworzyć

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 18 maj 2017 15:50
Wspólna Przestrzeń powstanie w Lublinie. Ikea pomoże ją stworzyć
fot. mat. prasowe

W kwietniu zakończyło się internetowe głosowanie mieszkańców Lublina na projekt społeczny, który zostanie zrealizowany w tym roku przy wsparciu IKEA Lublin w ramach „Projektu w Sąsiedztwie”. Mieszkańcy Lublina zdecydowali, że to Wspólna Przestrzeń będzie dla nich najlepszym, powitalnym prezentem od powstającego sklepu IKEA Lublin.

REKLAMA

Autorem pomysłu na stworzenie Wspólnej Przestrzeni jest Kooperatywa Lubelska, która na co dzień zajmuje się pozyskiwaniem ekologicznej żywności od lokalnych producentów, promocją zdrowego odżywiania oraz współpracy społecznej. Pomysł ten został zgłoszony w ramach jednego z etapów „Projektu w sąsiedztwie”, którym był otwarty proces zbierania pomysłów od mieszkańców Lublina na inicjatywę społeczną, której realizację mogłaby wesprzeć IKEA.

IKEA Po Sąsiedzku, czyli unikalna przestrzeń pełna szwedzkości - dowiedz się więcej.

Wspólna Przestrzeń to pomysł na stworzenie miejsca otwartego dla wszystkich mieszkańców Lublina. Będzie się ona mieściła przy ul. Probostwo.

- Chcemy, by odbywały się w niej m.in. warsztaty na temat zdrowego, ekologicznego odżywiania oraz tzw. Spotkania Sąsiedzkie - aby lepiej się poznać przy wspólnym gotowaniu czy pieczeniu. Planujemy też spotkania z cyklu Lubelskie Smaki Świata, mające na celu integrację oraz wymianę doświadczeń lublinian pochodzących z różnych krajów. Chcemy, dzięki kuchni z różnych części świata, odkrywać i dzielić się kulturą różnych miejsc - mówi Sylwia Janasz z Kooperatywy Lubelskiej. - Wynik głosowania był dla nas bardzo radosnym momentem. Dziękujemy wszystkim mieszkankom i mieszkańcom Lublina za wsparcie i za głosy oddane na nasz pomysł. To nasz wspólny sukces, bo Wspólna Przestrzeń to miejsce dla nas wszystkich - dodaje współautorka projektu.

IKEA Lublin przeznaczy na dofinansowanie realizacji zwycięskiego projektu 100 tys. złotych. Będzie również służyć swoim doradztwem i pomocą w realizacji projektu.

Trzymaliśmy kciuki za wszystkie pomysły. W każdym z nich widzieliśmy potencjał i każdy z nich byłby wart zrealizowania. Jednak finalny głos należał do mieszkańców – to oni wybrali zwycięski projekt najlepiej trafiający w ich potrzeby. Teraz czeka nas dużo intensywnej pracy razem z Kooperatywą Lubelską, ale za to bardzo przyjemnej - mówi Agata Czachórska, specjalista ds. komunikacji korporacyjnej IKEA Retail w Polsce. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom Rady Sąsiedzkiej, którzy aktywnie pomagali nam w poznawaniu Lublina oraz potrzeb mieszkańców; dziękujemy zespołom projektowym, które bardzo się zaangażowały oraz wszystkim lublinianom, którzy wzięli udział w głosowaniu – dodaje Agata Czachórska.

W ciągu najbliższych miesięcy IKEA Lublin wraz z Kooperatywą Lubelską będą pracować nad realizacją pomysłu, przygotowując lokal przy ul. Probostwo, aby stworzyć w nim Wspólną Przestrzeń. Zajmą się także przygotowaniem planu warsztatów i spotkań, które mają się tam odbywać.

W trakcie zakończonego głosowania, lublinianie mogli głosować na trzy finałowe projekty społeczne, wypracowane w trakcie procesu „Projekt w Sąsiedztwie”. Oprócz Przestrzeni Wspólnej, mieszkańcy Lublina mogli wybrać projekt Cykel Lublin – Rower dla Lublina lub Samodzielnię – Przestrzeń Kreatywną do majsterkowania. Zwycięski projekt – Wspólna Przestrzeń - otrzymał 1149 głosów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY