REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Współpraca producenta i studentów ASP. To szansa na projekty piękne i użyteczne

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 22 mar 2017 14:16
Współpraca producenta i studentów ASP. To szansa na projekty piękne i użyteczne
fot. mat. prasowe

Młodzi projektanaci z łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych zostali zaproszeni do konkursu przez firmę Gamet. Zadaniem studentów będzie stworzenie projektu rodziny produktów: uchwytu, gałki i wieszaka. Aby lepiej poznać proces powstawania detalu, uczestnicy konkursu odwiedzili zakład produkcyjny i siedzibę firmy w Toruniu.

REKLAMA

Konkurs zorganizowany przez firmę Gamet, to dla studentów szansa na zdobycie pierwszych profesjonalnych doświadczeń zawodowych. Zadaniem uczniów ASP Łódź jest przygotowanie projektu rodziny produktów, w której znaleźć muszą się: uchwyt, gałka i wieszak. – Bezpośrednia współpraca z tak dużym producentem, jakim jest Gamet to dla moich studentów okazja na przekucie wiedzy teoretycznej w praktykę. Dzięki niej dowiedzą się nie tylko, jak projektować rzeczy piękne, ale przede wszystkim użyteczne – mówił podczas wizyty dr hab. Grzegorz Reński, opiekun studentów z Łodzi. – Takie doświadczenie na pewno pomoże im w znalezieniu swojego miejsca na rynku pracy, a dodatkowo, może być szansą na kolejne zlecenia – dodaje.

Aby studenci mogli dokładnie poznać proces projektowania oraz produkcji uchwytów meblowych, Gamet zaprosił ich do jednego ze swoich zakładów produkcyjnych w Toruniu. Młodzi architekci spotkali się z pracownikami i ekspertami firmy, zwiedzili halę produkcyjną i na własne oczy zobaczyli, jak przebiega proces produkcyjny uchwytu – m.in. odlewanie ciśnieniowe, szlifowanie, obróbka wibrościerna, nakładanie ozdobnych powłok galwanicznych czy też drukowanie w technologii 3D.

Po zwiedzeniu hali produkcyjnej młodzi projektanci mieli okazję porozmawiać z pracownikami firmy Gamet, wśród których znaleźli się kierownicy głównych rynków sprzedaży, projektanci uchwytów oraz technolodzy. Eksperci opowiedzieli m.in o obecnych trendach rynkowych, a także o samym procesie projektowania i przygotowania do wdrożenia produkcyjnego detalów, jakimi są uchwyty meblowe.

 Na przygotowanie zadania konkursowego studenci mają cały semestr. Projekty powstaną w ramach pracowni projektowania produktu, którą prowadzi dr hab., prof. ASP Grzegorz Reński. Konkurs zostanie rozstrzygnięty na początku lipca 2017 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY