REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Wyjątkowa współpraca: Oskar Zięta dla Skanska

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 11 sie 2017 09:10
Wyjątkowa współpraca: Oskar Zięta dla Skanska
fot. Materialy prasowe Zieta Prozessdesign
Wyjątkowa współpraca: Oskar Zięta dla Skanska
Wyjątkowa współpraca: Oskar Zięta dla Skanska
Wyjątkowa współpraca: Oskar Zięta dla Skanska
Wyjątkowa współpraca: Oskar Zięta dla Skanska
Wyjątkowa współpraca: Oskar Zięta dla Skanska

Twórca rewolucyjnej technologii FiDU, pierwszego na świecie rolowanego profilu stalowego oraz designu... do pieczenia. Kultowym jego produktem jest stołek Plopp – polski ludowy obiekt pompowany powietrzem. Teraz Oskar Zięta tworzy dla szwedzkiego giganta.

REKLAMA

- Lustra, które będą zdobić wnętrza nowej inwestycji Skanska Residential Development Poland zostały stworzone na wzór pierwszych luster wymyślonych przez człowieka, wykonanych z polerowanych metali. Niegdyś była to najbardziej prymitywna forma lustrzana, obecnie jest jedną z najbardziej wyrafinowanych - opowiada designer Oskar Zięta. - Wszystkie wykonane zostały z metalu - materiału, który pięknie się starzeje i będzie wyglądać tak samo dobrze za rok, za dwa, jak i za kilkadziesiąt lat - dodaje.

Wzornictwo Oskara Zięty prezentowane jest na całym świecie. To twórca autorskiej technologii FiDU, nowoczesnej techniki obróbki stali, zmieniającej płaskie blachy w trójwymiarowe przedmioty codziennego użytku, które z daleka wyglądają lekko jak nadmuchane, a są stabilne i solidne. Oryginalne przedmioty Zięty docenia świat designu, zaś opis jego technologii trafił do podręczników dla inżynierów. Jednym z najbardziej znanych produktów, zaprojektowanych przez projektanta jest stołek Plopp Inox, na który designer daje… 100 lat gwarancji! Technologia FiDU jest nie tylko autorska, ale również ekologiczna. Dla firmy Skanska takie podejście jest niezwykle ważne. - Budujemy proekologicznie i prospołecznie. Staramy się zawsze brać pod uwagę różne potrzeby. Wierzymy, że dobre wzornictwo to takie, które dostrzega i odpowiada na potrzeby ludzi - nadmienia Bartosz Kalinowski, dyrektor zarządzający Skanska Residential Development Poland.

Sztuka edukuje, uładza, daje komfort życia

Inwestorzy prowadzący budowy na całym świecie wiedzą, że warto dbać również o dobre wzornictwo. Dzięki tego typu inicjatywom twórczość designerów coraz częściej gości w przestrzeniach wspólnych i publicznych. - Stała obecność sztuki wpływa na jakość życia i postrzeganie świata. Edukuje, buduje poczucie estetyki i poszerza horyzonty. W momencie, gdy zostaje ona zlokalizowana np. w przestrzeniach mieszkalnych - podnosi wartość inwestycji i wpływa na prestiż. Takie obiekty wyróżniają się na tle innych projektów – zauważa Zięta.

Oryginalne projekty Oskara Zięty były pokazywane w Nowym Jorku i Tokio, a teraz pojawią się w holu warszawskiej inwestycji.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY