REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Z tymi lampami wnętrze nabierze charakteru

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 22 paź 2015 10:10
Z tymi lampami wnętrze nabierze charakteru
fot. Kaspa
Z tymi lampami wnętrze nabierze charakteru
Z tymi lampami wnętrze nabierze charakteru
Z tymi lampami wnętrze nabierze charakteru
Z tymi lampami wnętrze nabierze charakteru
Z tymi lampami wnętrze nabierze charakteru
Z tymi lampami wnętrze nabierze charakteru

Industrialny design, intrygująca prostota, a może ekstrawagancja z klasą? Z tymi lampami wnętrze nabierze wyrazistego charakteru.

REKLAMA

Kaspa to nowa na polskim rynku marka produktów oświetleniowych. Stawia na proste formy, minimalizm i rodzime surowce. Redakcja Propertydesign.pl, przedstawia zestawienie najciekawszych lamp marki Kaspa, które sprawdzą się we wnętrzach komercyjnych.

Rodzina lamp Nautilus - błyskotliwa klasyka

Nie ma to jak klasyka. Przemyślnie zaprojektowana, zarazem niekonwencjonalna i świetnie wpisująca się w różne konteksty.

Uniwersalny charakter lamp z rodziny Nautilus to splot kilku różnych czynników. Po pierwsze, miękkości obrysu – bo to same koliste i krągłe linie, cylindry i wybrzuszenia, bez budujących napięcie kantów. To buduje nastrój swobody i otwartości. Po drugie, choć metalowa lampa wisi na łańcuchu, odnosi się wrażenie lekkości i niewymuszenia. To dzięki białej szybie rozpraszającej światło. Wydaje się wręcz, że to światło unosi lampę, że poradziłaby sobie bez mocowania do stropu.

Ten klasyczny projekt ma niewątpliwie marynistyczne korzenie. Właśnie stąd jego funkcjonalizm i zgrabne nieskomplikowanie.

Rodzina lamp Frame - żywioł aranżacji

Rodzina lamp Frame to ekstrawagancja z klasą. Wieszając jedną z nich we wnętrzu, poczujemy prawdziwy żywioł aranżacji.

Trzy wielkości klatki do lampy wiszącej, opcja na listwie i jako lampka na komodę z wtyczką. Szkło białe lub czarne, w macie lub połysku, sama klatka w bieli, czerni albo surowa. Na koniec jeszcze pięć kolorów tekstylnego oplotu przewodu – biały, czarny, biało-czarny, czerwony, zielony, niebieski. We will rock it!

Rodzina lamp Single / More / Plug - barwna osobowość

To chromowe oprawki, a tu wielobarwne przewody w oplocie. To poczet indywidualistów, którzy również razem wspaniale się ze sobą komponują. Wszędzie ich pełno. W pomieszczeniach publicznych i domach.  Wiszą pojedynczo, w grupach, zaplątane i luzem. To istny wnętrzarski zawrót głowy.

W wersji Single jest ich aż sześcioro. Żarówka na pojedynczym kablu w kolorze – białym, czarnym, czerwonym, niebieskim, czerwonym, oraz retro biało-czarnym. Wisząca swobodnie lub nieznacznie przesunięta względem źródła prądu dzięki metalowej przelotce montowanej do sufitu.

Z kolei w wydaniu More wszyscy są razem. A to dzięki wtyczce u stropu. Tu czasem występują w jednym kolorze, we wszystkich na raz albo też wedle życzenia.

Dla najbardziej zaciętych aranżerów pozostaje ulubieniec Plug, który chodzi sobie tylko znanymi drogami. Dzięki umieszczonej na końcu kabla wtyczce źródło prądu to dla niego drobiazg. Chętnie owinie się wokół haka, gwoździa czy wysięgnika.

Rodzina lamp Loft - intrygująca prostota

Zdecydowanie, spójność układu, linearność, porządek – nie ma tu miejsca na niedomówienia. Prostota układu wcale nie jest schematyczna. Rodzina lamp Loft to kwintesencja bezpretensjonalności i przejrzystości.

Długie rynny zamknięte szkłem. Bryły występujące w pojedynkę lub biegnące jedna za drugą, a nawet jedna przy drugiej. Długa linia wydłużająca perspektywę.

Układ pozostanie intrygujący i zdyscyplinowany niezależnie od tego, czy wybierzemy wersję lampy z rodziny Loft wiszącą nad stołem czy zamontowaną bezpośrednio na suficie. Cztery źródła światła – rozmieszczone w regularnych odstępach – oświetlą idealnie każdy detal. Surowość wystroju, a tym samym jego uporządkowanie pozostawią nas w niczym niezmąconym nastroju harmonii.                   

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY