REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zachwyciły w Nowym Jorku. Teraz przyszedł czas na Warszawę

  • Autor: UM Warszawa
  • 07 sie 2017 15:12
Zachwyciły w Nowym Jorku. Teraz przyszedł czas na Warszawę
fot. UM Warszawa

Na Trakcie Królewskim, Rynku Starego Miasta i przed Centrum Wielokulturowym na Pradze stanęły stoliki z krzesłami dla warszawiaków i turystów. Pomysłodawcami projektu są mieszkanki stolicy.

REKLAMA

Warszawskie stoliki to projekt pilotażowy, który jest realizowany w okresie letnim (do 15 września). Zakłada on ustawienie wolnostojących stolików i krzeseł na Rynku Starego Miasta przed Muzeum Warszawy, przy dzwonnicy kościoła św. Anny na pl. Zamkowym (od 7 sierpnia), w rejonie skrzyżowania ulic Krakowskie Przedmieście i Karowej, przed budynkiem Polskiej Akademii Nauk oraz na placu Hallera przed Centrum Wielokulturowym. Podobne meble można spotkać w przestrzeni miejskiej Nowego Jorku, gdzie cieszą się dużym zainteresowaniem.  Zza oceanu pomysł do Warszawy przywiozły mieszkanki Śródmieścia. 

W sumie w stolicy postawionych zostanie 19 stolików z krzesłami, które będą służyć do odpoczynku warszawiakom i turystom w godzinach 10.00 - 20.00 (w przypadku okolic ul. Karowej od godz. 12.00) 

Projekt „Warszawskich stolików” został realizowany przez stołeczne Centrum Komunikacji Społecznej we współpracy z instytucjami kultury i nauki, tj. Muzeum Warszawy, Domem Spotkań z Historią oraz Polską Akademią Nauk. Każda z tych instytucji planuje prowadzenie działań informacyjnych i promocyjnych w lokalizacjach, w których stoją warszawskie stoliki. Stoliki zostały wzbogacone ciekawymi naklejkami (z QR kodami) w języku polskim i angielskim (projekty graficzne).

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY