REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zaprojektował znak Solidarności, a teraz stworzył instalację w Łodzi

  • Autor: UM Łódź
  • 08 sie 2016 15:06
fot. UM Łódź

Jerzy Janiszewski jest twórcą m.in. logotypu „Solidarności", Sejmu czy polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, a także wielu projektów instalacji miejskich w Polsce i na świecie. Jego ostatnią realizacją jest niesamowita instalacja w Łodzi.

REKLAMA

W Łodzi została oficjalnie „oddana" mieszkańcom artystyczna instalacja na Starym Rynku zrealizowana z inicjatywy Fundacji Urban Forms. Instalację autorstwa Jerzego Janiszewskiego można oglądać na Starym Rynku w Łodzi przez najbliższe trzy miesiące.

784 mkw. powierzchni, 50 kilometrów wstążek, ponad 50 par rąk do ich cięcia i montażu to efekt instalacji "Koncert na wstążki".  Jak informuje oficjalny portal miejski Łodzi, instalacja jest ogromnym przedsięwzięciem, nie tylko artystycznym, ale też konstrukcyjnym i logistycznym. Wielkie, a jednocześnie ażurowe stalowe maszty konstrukcji są nie tylko elementem nośnym dachu ze wstążek, ale stanowią same w sobie piękną, przestrzenną formę. Przy przycinaniu wstążek i montowaniu ich na siatce pracowało pod nadzorem Jerzego Janiszewskiego kilkadziesiąt młodych osób. Niezwykły widok stanowiło także podnoszenie siatki i moment, kiedy tysiące różnokolorowych wstążek zostało niemal równocześnie rozwiniętych i zaczęło żyć własnym życiem.Pusta zazwyczaj przestrzeń Starego Rynku wypełniła się ruchem, kolorem i dźwiękiem, zachęcając do przybywania i przebywania w tym miejscu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie





REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY