REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Zaskakujący design lamp Dark

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 08 gru 2015 09:01
Zaskakujący design lamp Dark
fot. Dark
Zaskakujący design lamp Dark
Zaskakujący design lamp Dark
Zaskakujący design lamp Dark
Zaskakujący design lamp Dark
Zaskakujący design lamp Dark
Zaskakujący design lamp Dark

Tworzenie lamp, które są w stanie odmienić nie do poznania nawet najnudniejsze wnętrze jest mottem belgijskiego producenta oświetlenia Dark.

REKLAMA

Mimo stosunkowo krótkiej historii, firma dała się poznać jako kuźnia innowacyjności i ciekawego wzornictwa. Uwagę zwracają zwłaszcza oprawy o zaskakujących, nierzadko żartobliwych formach, których widok może wywołać... uśmiech.

Tak jak lampy Spacewalker projektu Constantina Wartmanna, z pięknie filtrującego światło tworzywa sztucznego, proponowane w wersjach wiszącej i stojącej. Nieodparcie kojarzą się z... kosmitami. Ta sufitowa do złudzenia przypomina lewitującego w powietrzu przybysza z odległej galaktyki. We wnętrzu dobrze prezentuje się cała ich rodzina, ale pojedyncza też wygląda ciekawie.

Natomiast lampy Bubble projektu Alexa de Witte to niemal dzieła sztuki. Klosze ze szkła są formowane dawną metodą dmuchania, dzięki czemu każdy jest nieco inny. Wszystkie mają jednak wspólną cechę - nieodparcie kojarzą się z bańkami mydlanymi. Wrażenie ich lekkości i ulotności wzmacnia jeszcze faliście wijący się kabel. Oprócz przezroczystych dostępne są też w innych odcieniach: bursztynowym, czerwonym, przydymionym i szarozielonym. Łatwo więc dopasować je do kolorystyki wystroju, podobnie jak i do wielkości pomieszczenia. Produkuje się je bowiem w dwóch rozmiarach. Większy model nazwano Big Bubble, a mniejszy - Baby Bubble.

Prawdziwą perełką w ofercie firmy Dark jest również lampa LGTM projektu Carla Hagerlinga. Z pozoru prosta, ale ma to coś, co odróżnia ją od wielu innych o podobnym kształcie. Otóż w metalowym stożkowym kloszu (białym albo czarnym, do wyboru) kryje się siedem reflektorków w oprawach z aluminium w złotym kolorze, który ociepla barwę światła. Dodatkowa zaletą tej nietypowej konstrukcji jest kierowanie światła pod kilkoma kątami, dzięki czemu we wnętrzu tworzą się niesamowite refleksy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY