REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Znani designerzy wśród prelegentów 4 Design Days

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 26 sty 2016 09:01
Znani designerzy wśród prelegentów 4 Design Days
Prelegenci 4 Design Days

Paweł Grobelny, Bartosz Piotrowski, Dominika Rostocka czy Oskar Zięta – to tylko kilku znanych i cenionych designerów, którzy wezmą udział w 4 Design Days.

REKLAMA

4 Design Days to największe w tej części Europy wydarzenie dotyczące nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa. Podczas czterech dni – dwóch dla profesjonalistów i dwóch dla publiczności oraz kilkudziesięciu sesji dyskusyjnych ikony światowego i polskiego designu, najwięksi architekci i projektanci, producenci i firmy usługowe oraz deweloperzy będą dyskutować o tym, co inspiruje i kreuje światowe trendy w architekturze i designie.

Swoją obecność podczas 4 Design Days potwierdził dr Bartosz Piotrowski - główny projektant Wzornictwa, Dział Badań i Rozwoju PESA Bydgoszcz SA, Pracownia Projektowania Produktu, Zakład Wzornictwa UTP Bydgoszcz. Piotrkowski stworzył ponad tuzin projektów kolejowych pojazdów. Z Kamilą Kamińską prowadzi Circle Studio Projektowe. Jako prelegent weźmie udział w dyskusji „Design. Nie produkt, lecz człowiek jest celem”.

Udział w spotkaniu weźmie również Oskar Zięta, prezes zarządu Zieta Prozessdesign, architekt i projektant procesów. Założone przez niego interdyscyplinarne studio projektowo-badawcze Zieta Prozessdesign zajmuje się rozwojem własnych, innowacyjnych technologii stabilizacji blachy, FiDU i 3+ oraz ich aplikacją w nowoczesnej architekturze, inżynierii i designie. Zięta weźmie udział jako panelista w dyskusjach: „Wyróżnij się albo zgiń – budowanie konkurencyjności w biznesie poprzez design” i „Design, you idiot! Jak technologia i nowe oczekiwania pokolenia X, Y, Z wpływają na myślenie o projektowaniu i architekturze”.

O tym, że w designie, nie produkt, lecz człowiek jest celem opowie Paweł Grobelny - projektant, kurator wystaw designu, wykładowca na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz School of Form w Poznaniu. Grobelny jest autorem mebli miejskich, m.in. w ogrodzie Zhongshan w Szanghaju i ogrodzie Albertine w Brukseli, a także kina plenerowego dla Centrum Sztuki Współczesnej Strombeek w Belgii. Jest także laureatem międzynarodowego konkursu na meble miejskie dla francuskiego miasta Mont de Marsan.

Dominika Rostocka, designer i architekt wygłosi prezentację w części short stories oraz weźmie udział w dyskusji "Meblujesz - inwestujesz, czyli świat designerskich przedmiotów w Twoim domu". Rostocka jest prezesem i głównym projektantem w Creative Coop Architects, założycielką i współzałożycielką firm z dziedziny designu i projektowania wnętrz, m.in. Rotado Design, Atelier Architektury, Galeria „Art Room”, a ostatnio „Atelier Grzybowska 6/10”.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY