REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

10 najchętniej czytanych wiadomości marca

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 01 kwi 2016 16:19
10 najchętniej czytanych wiadomości marca
Numer 1 w marcu 2016 r. na Propertydesign.pl: Na te stadiony czeka cała Polska Przez ostatnie 20 lat sporo zmieniło się w projektowaniu stadionów. Dziś nowe obiekty zachwycają architekturą i designem przyjaznym dla wszystkich. A boom na ich budowanie wcale nie minął. Na jakie stadiony czeka Polska?, fot. Stadion według projektu JSK Architekci, źródło: UM Sosnowiec, fot. Stadion według projektu PIG Architecki, autor: PIG Architekci, fot. Stadion według projektu Stadion w Chorzowie, projekt pracowni GMT, fot. chorzow.eu, fot. Stadion dla Widzewia, autor: UM Łódź

Zobacz teksty, które cieszyły się największym zainteresowaniem czytelników w marcu 2016 r. na portalu Propertydesign.pl.

REKLAMA

1. Na te stadiony czeka cała Polska

Przez ostatnie 20 lat sporo zmieniło się w projektowaniu stadionów. Dziś nowe obiekty zachwycają architekturą i designem przyjaznym dla wszystkich. A boom na ich budowanie wcale nie minął. Na jakie stadiony czeka Polska?

2. Kobiece kształty inspirują architektów

Z okazji Dnia Kobiet prezentujemy kilkanaście projektów, w których architekci inspirowali się kobiecymi kształtami. W jednym z projektów muzą była Beyonce, w innych talia albo smukłe, długie nogi...

3. Kraina czarów w zabytku. Hotel w Gdyni jak z bajki

Przy ul. Folwarcznej w Gdyni powstał hotel inspirowany bajką "Alicja w krainie czarów". Projekt hotelowych wnętrz przygotowała architekt Magdalena Czauderna.

4. Krakowski Szkieletor… niczym Rockefeller Center

Po burzliwych wydarzeniach związanych z powstaniem słynnego Szkieletora w Krakowie, nastaje moment, w którym plany sprzed 48 lat mają wielką szansę się ziścić.

5. Urbanistyka u nas kuleje

Niech powróci moda na to, aby w mieście i żyć, i mieszkać - przekonuje Robert Konieczny, architekt i właściciel KWK Promes.

6. Tak projektowała Zaha Hadid - nowe i najważniejsze realizacje

Straż pożarna fabryki Vitra w Weil am Rhein w Niemczech, London Aquatics Centre, Mind Zone w Millennium Dome w Londynie, przystanek tramwajowy w Strasburgu, skocznia narciarska Bergisel w Innsbruku, muzea w Cincinnati, Rzymie, Baku, Michigan czy Glasgow, opera w Guangzhou czy fantazyjny most w Abu Zabi - to tylko część najbardziej znanych projektów Zahy Hadid. Gwiazda światowej architektury zmarła 31 marca. Miała 65 lat.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY