REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

10 wyjątkowych projektów od Przemysława "Mac" Stopy

  • Autor: meble.com.pl
  • 07 sie 2017 10:31
10 wyjątkowych projektów od Przemysława "Mac" Stopy
Przemysław Mac Stopa, projektant. Fot. Grupa Nowy Styl

Wymyka się projektowym schematom, a pomagają mu w tym kolor, geometria i trójwymiarowość. Pozornie hołduje nieokiełznanej abstrakcji, ale ani na chwilę nie traci z oczu funkcjonalności. Przemysław „Mac” Stopa od lat kolekcjonuje najważniejsze nagrody w świecie międzynarodowego designu. Wiele z nich przyniosły mu projekty mebli.

REKLAMA

Architekt, projektant, kolekcjoner prestiżowych nagród i… wielki pasjonat muzyki. Przemysław „Mac” Stopa, podobnie jak powstające w jego studiu prace, uwielbia wielowymiarowość. Wykształcenie architektoniczne (jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej) dało mu matematyczną precyzję myślenia, lecz jego wyobraźnia najlepiej spełnia się w kreacji przedmiotów użytkowych – mebli, wykładzin, paneli ściennych, lamp czy ceramiki.

Przemysław „Mac” Stopa jest założycielem oraz głównym projektantem Massive Design, utytułowanej pracowni architektonicznej, której specjalnością  są projekty wnętrz biurowych i publicznych. Google, Coca-Cola, Samsung, BMW, Pernod Ricard, IBM, Deloitte, Credit Suisse to tylko wybrani jego klienci.

Wnętrza projektowane przez Massive Design hipnotyzują wielością barw, zdają się wręcz pulsować kolorowym rytmem. Wrażenie nieustannej zmienności potęgują wykorzystywane formy mebli, okładzin ściennych i podłogowych, konstrukcji sufitu – oryginalne, dynamizujące przestrzeń, zrywające ze standardowym myśleniem o miejscach pracy.

Przeczytaj więcej: 10 zachwycających projektów Przemysława "Mac" Stopy

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY