REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

50-lecie działalności Strabag Real Estate na rynku deweloperskim

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 24 cze 2015 09:58
50-lecie działalności Strabag Real Estate na rynku deweloperskim
fot. Astoria, Strabag

Firma Strabag Real Estate, wchodząca w skład koncernu Strabag, obchodzi w tym roku swoje 50-lecie działalności na rynku deweloperskim.

REKLAMA

Strabag Real Estate Real Estate GmbH (SRE) został założony w Kolonii w 1965 r. przez firmę Strabag BAU AG jako spółka, specjalizująca się w działaniach deweloperskich koncernu.

Obecnie SRE stanowi część Strabag SE z siedzibą w Austrii, europejskiego koncernu budowlanego. SRE ma za sobą wiele lat doświadczeń: od momentu założenia firmy zrealizowano około 450 inwestycji na łączną kwotę około 6 miliardów euro, w tym wielokrotnie nagradzane projekty takie jak MILANEO w Stuttgarcie, wyróżniony nagrodą Best Futura Mega Project na MIPIM 2013, Tańczące Wieże w Hamburgu, który zdobył nagrody MIPIM Award w 2014, immobilienmanager Award, FIABCI Prix d’Excellence Germany i World Prix d’Excellence, oraz Forum Mittelrhein w Koblencji, zdobywca nagrody immobilienmanager Award 2013.

- Jesteśmy jedną z najstarszych firm zajmujących się inwestycjami deweloperskimi w Niemczech, niewiele firm może pochwalić się tak długą historią. To sprawia, że jeszcze bardziej cieszymy się z obchodów naszej rocznicy w tym roku. Mamy nadzieję, że następne 50 lat będzie tak samo pomyślne - mówi Thomas Hohwieler, dyrektor zarządzający SRE, podsumowując historię firmy.

Strabag Real Estate posiada silną pozycję na rynku nieruchomości i rozpoczął ekspansję na polskim rynku. 10. piętrowy budynek Astorii jest pierwszym projektem spółki w Polsce. Jego łączna powierzchnia użytkowa wynosi około 28 tys. mkw. Inwestycja powstaje między głównymi dzielnicami biznesowymi a zabytkowym centrum Warszawy. Położona w pobliżu stacja metra zapewnia optymalne połączenia komunikacyjne z wykorzystaniem środków transportu publicznego. Astoria oferować będzie ok. 16,8 tys. mkw. powierzchni biurowej i ok. 1,4 tys. mkw. powierzchni handlowej, jak również podziemny parking z 87 miejscami parkingowymi.

Poza projektem Astoria firma realizuje obecnie również budynek Upper West w Berlinie, inwestycję w miejscu wcześniejszej siedziby Rundschau we Frankfurcie nad Menem oraz projekt IQ w Hamburgu. Firma działa w najważniejszych centrach gospodarczych w Niemczech, Austrii i Szwecji, a obecnie poszerza obszar działania o Polskę, zapewniając kompleksowe usługi począwszy od opracowywania koncepcji, poprzez planowanie, realizację i zarządzenie projektem.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY