REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Akustyka ma znaczenie - Julian Treasure dla firmy Armstrong

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 19 kwi 2016 14:06
Akustyka ma znaczenie - Julian Treasure dla firmy Armstrong
fot. Armstrong
Akustyka ma znaczenie - Julian Treasure dla firmy Armstrong
Akustyka ma znaczenie - Julian Treasure dla firmy Armstrong
Akustyka ma znaczenie - Julian Treasure dla firmy Armstrong

Ten topowy znawca akustyki jest pięciokrotnym mówcą na TED, jego wystąpienia obejrzane zostały ponad 30 mln razy. Julian Treasure wspólnie z firmą Armstrong World Industries mówi o tym jak ważną rolę odgrywa akustyka pomieszczeń dla ludzi, którzy w nich przebywają.

REKLAMA

Julian Treasure to szanowany na całym świecie ekspert akustyczny, mający na swym koncie szereg wystąpień na TED na temat dźwięków, w tym: Why architects need to use their ears; Shh! Sound health in 8 steps oraz The 4 ways sound affects us.  Jest on także autorem książki: Sound Business. 

Ekspert od lat przekonuje, że niechciane dźwięki mogą mieć bardzo negatywny wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie ludzi. Teraz wspólnie z firmą Armstrong World Industries mówi o wpływie hałasu w obiektach biurowych oraz innego rodzaju budynkach publicznych. Współpraca nie jest przypadkowa. Armstrong World Industries od początku swojej działalności stawia na najbardziej innowacyjne rozwiązania w zakresie akustyki. Technologiczne aspekty sufitów podwieszanych Armstrong pozwalają właściwie kształtować akustykę pomieszczeń, tak by była ona przyjazna dla ludzi.

Firma wspólnie z Julianem Treasure pokazuje co dzieje się, gdy w biurze panuje hałas, a sufit podwieszany cechuje się tylko pochłanianiem dźwięków, a zupełnie ich nie izoluje.

Świetnie obrazuje to jeden z filmów  przygotowanych we współpracy z Armstrong World Industries –

Dźwięk, który jest jedynie pochłaniany przez płyty sufitowe jest przytłumiony, ale nadal uciążliwy.

– Większość budynków zaprojektowana jest dla oka, nie dla ucha – przyznaje Julian Treasure. Jak podkreśla, samo pochłanianie hałasu nie wystarcza. Konieczne jest także izolowanie dźwięków. – Bywają chwile kiedy poufność, cisza i skupienie są dla nas bardzo ważne. Bezpieczeństwo w dzisiejszym stale włączonym, zawsze dostępnym  świecie staje się cennym towarem – zauważa Treasure. Ekspert podkreśla, że teraz dzięki nowej generacji sufitom Armstrong możliwe jest całkowite, pełne kształtowanie akustyki - nie tylko pochłanianie hałasu, ale też jednoczesne izolowanie dźwięków płynących z sąsiednich pomieszczeń.

Hałas obniża efektywność w biurach

Ma to ogromne znaczenie, szczególnie w biurach. – Jeśli próbujemy się skupić, a ktoś przy sąsiednim biurku rozmawia przez telefon podekscytowanym głosem nie da się go nie słyszeć, i nie rozumieć tego co mówi. Badania pokazują, że w takiej sytuacji nasza efektywność pracy spada o 2/3 – informuje Julian Treasure w filmie przygotowanym wspólnie z Armstrong World Industries.

Ekspert od dźwięków przyznaje, że hałas w nowoczesnych biurach to problem numer jeden. Powoduje, że współpraca pomiędzy pracownikami jest mniej skuteczna, mniej efektywna, daje też mniejsze spełnienie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY