REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Bjarke Ingels: Nie projektujemy tylko dla zabawy

  • Autor: CNN Style
  • 16 wrz 2016 16:34
Bjarke Ingels: Nie projektujemy tylko dla zabawy
Bjarke Ingels, źródło: flickr.com, (autor: DAC_Jakob Galtt, CC BY 2.0)

We wrześniowym odcinku CNN Style prowadzący program Derek Blasberg, wybrał się do Kopenhagi, by poznać sekrety estetyki chłodnej północy i porozmawiać z najlepszymi eksportowymi nazwiskami Skandynawii. Gościem pierwszego segmentu programu był duński architekt Bjarke Ingels.

REKLAMA

Bjarke Ingels opowiedział o tym, skąd czerpie inspiracje i o najnowszych realizacjach  pracowni Bjarke Ingels Group, czyli apartamentowcu – piramidzie powstającym na nowojorskim Manhattanie oraz kopenhaskiej elektrowni, której dach ma pełnić funkcję parku miejskiego połączonego ze stokiem narciarskim.  

- Próbujemy robić coś, co jest przedłużeniem duńskiego sposobu myślenia, nie projektujemy tylko dla zabawy. Oczywiście lubimy się dobrze bawić i podchodzimy do zabawy na poważnie, ale nasze budynki wyglądają inaczej ponieważ pełnią różne funkcje. Elektrownia będzie wyglądać jak stok narciarski, ponieważ w rzeczywistości nim jest – mówi Ingels.

Zapytany o to, czy duże, ambitne struktury, które projektuje jego pracownia, mogą przetrwać stulecia, odpowiedział zaskakująco. - Jest tylko jeden sposób na wybudowanie czegoś, co będzie trwać wiecznie i nie chodzi tu o wybór materiałów. Nawet piramidy zamieniłyby się w ruinę, gdyby przestano o nie dbać. Jeśli budynek pozostaje ważny dla ludzi żyjących w pobliżu, wtedy opiera się czasowi – konkluduje duński architekt.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY