REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Brytyjscy architekci są szaleni?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 19 sie 2016 10:25
fot. pixabay.com

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez brytyjskie organizacje architektoniczne, aż 26 proc. studentów architektury ma problemy ze zdrowiem psychicznym.

REKLAMA

Według badań kolejne 26 proc. studentów jest przekonanych, że w przyszłości będzie potrzebowało profesjonalnej opieki. Dane są zatrważające. Jak wskazują eksperci, przyczyną problemów studentów jest zbyt duży natłok obowiązków oraz konieczność wzięcia kredytów na naukę.

Dlaczego? Rok studiów kosztuje w Wielkiej Brytanii około 9 tys. funtów. Uzyskanie pełnych kompetencji jako architekt wymaga aż siedmiu lat nauki. Problemy zdrowotne to efekt natłoku stresów oraz, jak określają ankietowani, pewnej kultury nauczania. Cierpienie za sztukę jest doceniane przez profesorów.

Problemy ze zdrowiem dotyczą głównie kobiet-architektek. Pozytywnie na pytanie o leczenie psychiczne odpowiedziało aż 33 proc. ankietowanych studentek.

Zdaniem ekspertów dane wskazują na konieczność gruntownych zmian w procesie nauczania studentów architektury. Oprócz samych studiów problemem są kwalifikacje na kierunki architektoniczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY