REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Brytyjska marka farb już w Polsce

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 03 kwi 2017 11:45
Brytyjska marka farb już w Polsce
fot. pixabay

Leyland Trade od ponad 95 lat zajmuje się produkcją farb dla profesjonalistów. Założona w 1922 roku w angielskim Leyland firma szybko stała się silnym graczem na rynku i jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek farb w Wielkiej Brytanii. W Polsce produkty tej marki są dostępne od kwietnia tego roku.

REKLAMA

Założona w 1922 roku w średniej wielkości mieście Leyland, w hrabstwie Lancashire, firma Leyland Paints była jednym z pierwszych producentów farb emulsyjnych w Zjednoczonym Królestwie. Pojawienie się na rynku Leytex – flagowego produktu marki – zrewolucjonizowało technologię produkcji farb. Obecnie zakład produkcyjny zlokalizowany w Birstall to jeden z największych terenów przeznaczonych pod produkcję farb w Europie. W 2008 roku firma stała się częścią międzynarodowego koncernu PPG Industries, firma obecna jest ponad 70 krajach na 6 kontynentach.

Leyland Trade oferuje produkty do malowania wnętrz, o różnej sile krycia i odporności mechanicznej. W Polsce produkty tej marki są dostępne od kwietnia tego roku, wyłącznie w sieci Castorama.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY