REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

"Być jak Daniel Libeskind" - wystawa w wieżowcu Złota 44

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 10 mar 2017 12:40
"Być jak Daniel Libeskind" - wystawa w wieżowcu Złota 44
Daniel Libeskind fot. mat. prasowe
"Być jak Daniel Libeskind" - wystawa w wieżowcu Złota 44
"Być jak Daniel Libeskind" - wystawa w wieżowcu Złota 44
"Być jak Daniel Libeskind" - wystawa w wieżowcu Złota 44
"Być jak Daniel Libeskind" - wystawa w wieżowcu Złota 44

"Być jak Daniel Libeskind" – to tytuł wystawy szkiców architektonicznych Daniela Libeskinda, które z okazji uroczystego otwarcia budynku Złota 44 i przyjazdu architekta do Polski po raz pierwszy zostaną zaprezentowane szerokiej publiczności.

REKLAMA

W dniach 17-19 marca inwestorzy najwyższego w Unii Europejskiej apartamentowca, firma BBI Development S.A. oraz międzynarodowy fundusz inwestycyjny AMSTAR, zapraszają do lobby budynku, w którym zostaną wystawione prace wirtuoza współczesnej architektury i zarazem autora projektu Złotej 44.

- Chcemy przybliżyć zarówno wytrawnym koneserom jak i amatorom sztuki twórczość jednego z najwybitniejszych artystów i architektów o polskich korzeniach, autora światowych ikon architektonicznych takich, jak Muzeum Żydowskie w Berlinie, Imperial War Museum w Manchesterze, a także Złota 44. Szkice, które mamy przyjemność zaprezentować to artystyczny zapis twórczego procesu artysty – architekta - powiedział Rafał Szczepański, wiceprezes BBI Development S.A..

Dzisiaj rysunek architektoniczny awansował do rangi sztuki, nie jest jedynie technicznym narzędziem wsparcia procesu projektowego, lecz trafia do galerii sztuki współczesnej i jest traktowany na równi z obrazami, rzeźbami czy instalacjami wideo. Jak mówi o wystawie kurator, Michał Suchora, jej tytuł nie bez powodu nawiązuje do filmu Spike’a Jonze’a „Być jak John Malkovich”, w którym główny bohater w swoim biurze przypadkowo odkrywa tunel prowadzący prosto do umysłu aktora Johna Malkovicha. Podobne wrażenie może odnieść widz odwiedzający zaprezentowaną w lobby budynku Złota 44 wystawę szkiców Daniela Libeskinda. Kolekcja kilkunastu imponujących prac jest rodzajem klucza pozwalającego na wejście do intymnego świata jednego z najważniejszych twórców XX i XXI wieku. Artysta w młodości swoją przyszłość wiązał z muzyką – dziś światowi krytycy w swoich recenzjach podkreślają właśnie muzykalność i melodyjność w swobodzie z jaką twórca kształtuje przestrzeń.

Kolekcja prac zostanie udostępniona wszystkim zainteresowanym w imponująco wyrzeźbionym lobby o wysokości 6 metrów, zaprojektowanym przez Daniela Libeskinda, które jest zwieńczeniem prac nad projektem, a także niezwykłą przestrzenią publiczną łączącą budynek z otoczeniem - z miastem i mieszkańcami.

Wystawa będzie czynna w dniach 17-19 marca b.r. w godzinach:

piątek,  17 marca, godz. 10.00 - 20.00
sobota, 18 marca, godz. 10.00 – 20.00
niedziela, 19 marca, godz. 10.00 – 20.00

Wstęp wolny.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY