REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

CBA zatrzymało wojewódzką konserwator zabytków z Olsztyna

  • Autor: PAP
  • 05 lut 2016 12:25
CBA zatrzymało wojewódzką konserwator zabytków z Olsztyna
fot. Fotolia

Funkcjonariusze CBA na polecenie olsztyńskiej prokuratury okręgowej zatrzymali w czwartek wojewódzką konserwator zabytków z Olsztyna. Jak poinformował rzecznik prokuratury sprawa, w której zatrzymano urzędniczkę, dotyczy przyjęcia korzyści majątkowej.

REKLAMA

Rzecznik prasowy prokuratury Zbigniew Czerwiński poinformował, że oprócz konserwator zabytków zatrzymano jeszcze jedną osobę.

"Konserwator zabytków został przedstawiony zarzut przyjęcia korzyści majątkowej polegającej na przyjęciu obrazu" - powiedział po południu prokurator Czerwiński i dodał, że obecnie nie można wskazać wartości obrazu. Być może będą musieli ocenić to biegli.

"Pani konserwator nie przyznała się do winy i odmówiła składania wyjaśnień. Została zwolniona do domu, prokurator prowadzący sprawę uznał, że nie ma potrzeby stosowania żadnych środków zapobiegawczych" - powiedział rzecznik prokuratury.

Druga z zatrzymanych w czwartek osób to inna konserwator zabytków, prowadząca działalność gospodarczą, która miała wręczyć urzędniczce obraz. W prokuraturze wciąż trwa jej przesłuchanie.

Prokurator Czerwiński nie podał w czwartek, z jakiego powodu konserwator miała przyjąć obraz, nie wskazał także, jaką decyzję korzystną dla wręczającej miała podjąć urzędniczka. Te szczegóły mają być podane w piątek.

Urząd Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków podlega wojewodzie. Rzeczniczka wojewody warmińsko-mazurskiego Bożena Ulewicz w komunikacie przesłanym PAP po zatrzymaniu urzędniczki napisała, że urząd wojewódzki został poinformowany o akcji Centralnego Biura Antykorupcyjnego w czwartek rano. Według niej, na polecenie prokuratury funkcjonariusze CBA "weszli do gabinetu Warmińsko-Mazurskiego Konserwatora Zabytków w Olsztynie, zabezpieczyli materiały, zatrzymali także panią konserwator w celu złożenia wyjaśnień".

"Czekamy na dalsze informacje w tej sprawie. Od tego zależeć będą decyzje wojewody" - zapowiedziała Ulewicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY