REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Co oznacza kompleksowa realizacja projektu? The Space to wie

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 14 mar 2018 17:00
Co oznacza kompleksowa realizacja projektu? The Space to wie
Dorota Maksymowicz, architekt oraz właściciel The Space, fot. mat. pras.
Co oznacza kompleksowa realizacja projektu? The Space to wie
Co oznacza kompleksowa realizacja projektu? The Space to wie
Co oznacza kompleksowa realizacja projektu? The Space to wie
Co oznacza kompleksowa realizacja projektu? The Space to wie

Czy biuro projektowe może wszystko? Czy zajmie się inwestycją od projektu po jego pełną realizację? Co to właściwie oznacza? Pytań jest wiele, tak jak wiele jest biur projektowych i architektów. Kiedy decydujemy się na współpracę, zastanówmy się jakiej pomocy dokładnie potrzebujemy. Na świecie coraz więcej jest biur projektowych, które podejmują się realizacji kompleksowo. W Polsce jednym z takich biur jest The Space.

REKLAMA

The Space to biuro projektowe prowadzone przez architekt Dorotę Maksymowicz już od blisko dziesięciu lat. W swoich projektach wykorzystuje między innymi ergonomię, iluzję optyczną, inteligentne systemy sterowania, grę światłem, chińską naukę o aranżowaniu przestrzeni Feng Shui czy analizę osobowości BAZI. Prace nad każdym projektem rozpoczyna od analizy potrzeb funkcjonalnych, następnie wzbogacając go dobrym designem. W tej chwili The Space to zespół siedmioosobowy.

Przez te dziesięć lat The Space ugruntowało swoją pozycję na rynku hotelarskim, gastronomicznym i biurowym. Na swoim koncie posiadają również projekty wnętrz indywidualnych jednak mocno stawiają na współpracę z rynkiem komercyjnym. Pozwalają im na to kompetencje osób w zespole.

- The Space tworzą ludzie z bardzo dużym doświadczeniem zawodowym. Tak naprawdę żadna tematyka nie jest nam obca. Architektura budynku, wnętrz czy ogrodów to tematy z którymi chętnie mierzymy się w naszej codzienności. Od kreatywnej pracy koncepcyjnej po przygotowywanie kosztorysów i dokumentacji dla obiektów będących zabytkami. To jest właśnie mocna strona The Space – interdyscyplinarność - mówi architekt Dorota Maksymowicz.

Interdyscyplinarność to słowo klucz w przypadku The Space. Projektanci zajmują się inwestycją: od projektu do realizacji „pod klucz”. Wizualizacje, kosztorysowanie, projekty stolarki meblowej i to co najważniejsze – nadzór.

- Zależy nam na maksymalnym zadowoleniu ze strony naszych Klientów. Staramy się aby projekt na etapie wizualizacji nie różnił się w końcowym etapie realizacji. Dbamy o wszystkie formalności i terminy. Sami czujemy zadowolenie z projektu kiedy wiemy, że jest przez nas zaopiekowany i doglądany. Godziny spędzone na budowie możemy porównać do godzin spędzonych nad projektem przy biurku - dodaje Maksymowicz.

Praca nad projektem to kilkanaście przegadanych godzin i analiz, dziesiątki wizualizacji. Finalnie pracę architektów z The Space możemy podziwiać w całej Polsce. To nie tylko mieszkania prywatne, ale i popularne sieci restauracyjne jak „Dominium”, czy „Salad Story”. Jedną z ostatnich realizacji jest restauracja „Łuski i ości” oraz „WhiteOne”. The Space to również projekty przestrzeni biurowych takich jak te w biurowcach Plac Zamkowy – Business with Heritage czy Warsaw Spire.

The Space to 350 zrealizowanych projektów. Kolejne są w trakcie realizacji. Jednak nie liczby stoją za biurem projektowym a zadowolenie Klientów i to, że rzadko kończy się na jednym projekcie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY