REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Czy azjatycki prekursor rozwiązań IT wejdzie do Polski?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 18 mar 2015 11:23
Czy azjatycki prekursor rozwiązań IT wejdzie do Polski?
fot. Fotolia

Billion Electric dostawca m.in inteligentnych sieci, rozwiązań energetycznych, oświetleniowych rozważa wejście na polski rynek. Po ewentualnym debiucie firma ma zamiar oferować sterowniki LED zapewniające wydajne oświetlenie, jak również System Kontroli Oświetlenia Ulicznego. Polska jest jednym z pierwszych państw w Europie, w których firma planuje rozpoczęcie działalności.

REKLAMA

Billion Electric to założone w 1973 roku na Tajwanie przedsiębiorstwo z doświadczeniem w produkcji źródeł zasilania, sterowników LED i rozwiązań Smart Lighting dla dostawców oświetlenia oraz firm świadczących usługi energetyczne. Marka Billion Electric powstała w 2004 roku, a od 2009 roku spółka rozszerzyła swoją działalność o badania, rozwój oraz produkcję rozwiązań Smart Grid i Smart Energy. Billion Electric zamknął rok finansowy 2014 z przychodem na poziomie 38 milionów dolarów, zatrudniając ponad 900 specjalistów.

W Polsce przedsiębiorstwo planuje wprowadzić bogaty wybór kompaktowych i wszechstronnych
sterowników LED do zastosowań w pomieszczeniach i na zewnątrz, a także szeroki zakres rozwiązań oświetleniowych oraz nowo opracowany System Kontroli Oświetlenia Ulicznego (ang. Streetlight Control Management System). Obecnie spółka jest na etapie poszukiwania lokalnych dostawców
i producentów oświetlenia, dystrybutorów komponentów do oświetlenia, sprzedawców, integratorów systemu, a także profesjonalistów działających w branży oświetleniowej.

- Większość naszych klientów to podmioty prowadzące działalność w Azji, wliczając w to Tajwan, Chiny oraz Tajlandię, jak również USA, gdzie działamy poprzez pioniera rozwiązań oświetleniowych firmę Cree Inc. To wszystko potwierdza stabilny i dynamiczny rozwój Billion Electric - mówi Harry Tsai, Senior Sales Director of Power and Energy Management Division w Billion Electric. - Powodem wyboru Europy jest duży potencjał rozwoju oświetlenia LED w tym regionie. Podjęliśmy już stosowne kroki w kierunku wzmocnienia naszej obecności w tej części świata, eksportując znaczące ilości sterowników LED do Rosji, jak również wdrażając je razem z Systemem Kontroli i Zarządzania Oświetleniem (ang. Lighting Control and Management System) w Turcji. Obecnie rozważamy możliwość współpracy z rozmaitymi podmiotami z całej Europy, szczególnie z Polski, Francji, Niemiec, Austrii, Czech oraz Węgier - uzupełnia Harry Tsai.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY