REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Czy budynek może mieć zapach?

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 08 mar 2016 11:47
Czy budynek może mieć zapach?
Cosmopolitan Twarda 4

Cosmopolitan Twarda 4 zaprojektowany przez światowej klasy architekta Helmuta Jahna, zlokalizowany jest tuż przy Placu Grzybowskim w Warszawie. Jak pachnie luksusowy budynek?

REKLAMA

Liczący 44 piętra Cosmopolitan górując nad całością, wyróżnia się nowoczesną, przeszkloną sylwetką, a jednocześnie współgra z otaczającą go historyczną przestrzenią.

W przyziemu znajdują się restauracje, pierwsze piętra to biura, a na kolejnych zlokalizowane są apartamenty. Patio budynku płynnie łączy się z Placem Grzybowskim - tworząc zupełnie nową, eklektyczną przestrzeń miejską dla mieszkańców Warszawy i odwiedzających stolicę turystów. W centralnym punkcie patio stoi ruchoma instalacja autorstwa wybitnego, izraelskiego artysty Erana Shakine’a.

Mapa sensoryczna Cosmopolitana stworzona została przez pracownię senselierki Marty Siembab i designera Macieja Kaweckiego.

Marka Cosmopolitan w swoim wymiarze sensorycznym to marka świetlista, jasna i przestrzenna. Cechuje ją ruch, dynamika i radość życia, a także naturalność i autentyczność.

Poszczególne strefy budynku mają różne zapachy, w związku z tym, że pełnią rożne funkcje. Przykładowo recepcja wita wchodzących eleganckim, dyskretnym zapachem świeżych fig, dając wrażenie jasnej, czystej i otwartej przestrzeni.

Strefa biurowa budynku także ma swój odrębny zapach – dominują w nim nuty czarnej porzeczki, wprowadzając atmosferę naturalnej świeżości natury.

- Współpraca z Cosmopolitanem była dla nas ogromną przyjemnością. Lekka, prosta i funkcjonalna bryła budynku była doskonałym tłem do projektowania dla zmysłów. Dyskretne wnętrza i rozmach, z jakim zaplanowana została przestrzeń stanowiły inspirację do przełożenia wrażeń wizualnych na krajobraz sensoryczny – powiedziała Marta Siembab, niezależny ekspert zapachowy, właścicielka pracowni Senselier.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY