REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Czy Gorzów Wlkp. potrzebuje architekta miasta?

  • Autor: UM Gorzów Wielkopolski
  • 26 sty 2016 12:05
fot. Fotolia

Wiele wskazuje na to, że Gorzów Wlkp. będzie miał swojego miejskiego architekta. Takie plany potwierdził prezydent Jacek Wójcicki, podczas konferencji zorganizowanej przez Lubuską Okręgową Izbę Architektów oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP O. Gorzów Wlkp.

REKLAMA

O konieczności powołania w Gorzowie architekta miasta mówił Dariusz Górny, prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich. – To jak nasze miasto wygląda wszyscy widzimy. My jako stowarzyszenie mamy taki wewnętrzny imperatyw, aby jednak działać i poprawiać te kwestie. Stąd starania o powołanie takiego specjalisty – komentował  Górny.

Jak podaje gorzowski magistrat, o swoich doświadczeniach m.in. w kwestii gospodarki przestrzennej i estetyki opowiadał architekt miasta Wrocławia Piotr Fokczyński. – Na podstawie naszych doświadczeń, chcę przedstawić przydatność tej funkcji dla miasta. Architekt miasta w mojej ocenie to osoba, która powinna dopilnować kwestii związanych z planowaniem przestrzennym, utrzymaniem ogólnego porządku architektonicznego oraz dbałością o całościowe spojrzenie na architekturę i porządek przestrzenny – tłumaczył Fokczyński.

- Co zmieni się w mieście za 5, 10, 15 lat? Tego do końca nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Pewne jest jednak, że musimy myśleć perspektywicznie i w dużej mierze może się tym zająć architekt miasta – podsumował prezydent J. Wójcicki.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY