REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Design w teatrze ma znaczenie

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 25 wrz 2015 09:05
Design w teatrze ma znaczenie
Fotel Teddy Bear zaprojektowany przez Pracownię Wierszyłłowski i Projektanci

Pisanie sztuki przypomina czasami proces projektowy. Coraz więcej instytucji kultury – teatrów, kin, muzeów, oprócz dobrego repertuaru, zwraca uwagę na aranżację wnętrz, do których zaprasza publiczność. Efektownie i funkcjonalnie zaaranżowane foyer, sprzyjająca wymianie myśli i relaksowi strefa chill-out to dziś miejsca, gdzie polski design spotyka się z kulturą.

REKLAMA

Coraz częściej w odnowionych wnętrzach teatru gości polski design. Od września br. aranżowana jest przestrzeń Teatru Muzycznego w Poznaniu. 26 września br., odbędzie się podwójna premiera: wyczekiwanego musicalu Evita oraz odmienionego i nowoczesnego wystroju Teatru Muzycznego.

W scenografii spektaklu główną rolę „zagra” fotel Teddy Bear zaprojektowany przez Pracownię Wierszyłłowski i Projektanci. Tworząc kolekcję Teddy Bear projektanci szukali inspiracji w przeszłości, w trochę sentymentalnym klimacie dziecięcych zabaw, "złotym" okresie polskiego wzornictwa ( lata 50 / 60 ), dzieciństwie. Nie zależało im jednak na stylizacji, sentymentalnym kostiumie, tylko na " uczuciu " od pierwszego wejrzenia. 

Zobacz: Teatr Muzyczny Roma w nowej odsłonie

Przestrzeń teatru to nietypowy projekt aranżacji wnętrza przestrzeni publicznej, w której ważne jest stworzenie atmosfery sprzyjającej spotkaniom dużej grupy osób, przy jednoczesnym zachowaniu możliwie intymnego charakteru rozmów. Poznański teatr zaprosił do współpracy markę Noti, która zaproponowała teatrowi rozwiązania, które niewielką przestrzeń foyer i strefę kas biletowych, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych, minimalistycznych mebli, uczynią bardziej funkcjonalną i elegancką. W kasach znajdą się wygodne fotele projektu Małgorzaty Bronikowskiej oraz stoliki projektu Piotra Kuchcińskiego. Udając się do foyer w przerwie spektaklu, można będzie odpocząć zasiadając na sofach tego samego projektanta, które swoimi energetycznymi kolorami tkanin ożywiają przestrzeń i zachęcą, by przysiąść się, dołączyć do grupy znajomych i podzielić się wrażeniami.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY