REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Dla tej firmy innowacje to podstawa

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 23 wrz 2016 11:18
Dla tej firmy innowacje to podstawa
Showroom firmy Internorm w Warszawie, fot. Internorm

Niewielki zakład ślusarski założony w latach trzydziestych przez mieszkańca Linz - Eduarda Klingera zrewolucjonizował sposób, w jaki myślimy dziś o stolarce otworowej. Stworzona przez niego firma, dała początek marce Internorm.

REKLAMA

Sama nazwa firmy: Internorm, pochodzi od zbitki dwóch wyrazów „inter” oraz „norm”, oznaczających w wolnym tłumaczeniu „wewnętrzna norma”. Firma stawiała od zawsze na innowacje. Inżynierowie Internorm jako pierwsi na świecie opracowali okno dwukomorowe: składające się z 3 osobnych szyb oraz 3 osobnych uszczelek. Austriacki producent stworzył również okno z żaluzjami wewnętrznymi. A w 2001 roku, specjaliści firmy opracowali okno drewniano-aluminiowe. Inżynierowie Internorm cały czas zaskakują swoimi pomysłami. Ostatnim z nich są produkty powstałe w specjalnej technologii I-tec Core.

Jak to się zaczęło?

Założenie firmy datuje się na rok 1931, kiedy to Eduard Klinger, austriacki przedsiębiorca,  wmurował kamień węgielny pod swój pierwszy zakład produkcyjny. Uruchomił on w Linz (północna Austria) warsztat ślusarsko-budowlany KLINGER. Zakład początkowo trudnił się tylko tym. Jednak dalekowzroczne i przedsiębiorcze spojrzenie na branżę, jakie reprezentował Klinger sprawiło, że w 1946 roku jednoosobowa działalność przybrała kształty średniej wielkości firmy, funkcjonującej w sektorze konstrukcji metalowych.

Na początku lat 60. Klinger docenił tworzywo wcześniej nieznane wśród producentów okien, czyli PVC. Upatrując w nim sukcesu i innowacji, postanowił wykupić licencję na produkowanie w Austrii okien z tego materiału. Dzięki temu w roku 1966 przedsiębiorstwo zainicjowało pionierską produkcję okien pod nowym szyldem: Internorm. Marka stale rosła w siłę, zdobywając kolejne rynki w kraju i za granicą.

W 1991 roku nastąpiło jedno z głównych przekształceń w obrębie firmy. Zmieniony został wówczas sposób dystrybucji. Zrezygnowano ze sprzedaży bezpośredniej, zamieniając ją na –  nowatorską dla tego sektora – ideę sprzedaży wyłącznie przez certyfikowanych dystrybutorów.

Współczesny Internorm

Od 2004 roku firma IFTM Internorm jest wyłącznym dystrybutorem produktów marki Internorm w Polsce. – Od tego czasu sukcesywnie rozwijamy naszą działalność, poprawiając standardy obsługi klienta, rozszerzając siatkę dystrybucji. Odnotowujemy ciągły wzrost sprzedaży na terenie całej Polski. Choć stale będziemy podkreślać, że dla Internorm numerem jeden jest przede wszystkim jakość, a nie słupki liczbowe – komentuje Marcin Ksokowski, dyrektor zarządzający w IFTM Internorm.

Obecnie, austriacki Internorm zarządzany jest przez trzecie pokolenie potomków założyciela i jest liderem europejskiego rynku stolarki.  Internorm do dziś stawia na innowacyjne rozwiązania. Nadal jest jedyną marką europejską, która oferuje 9 certyfikowanych wyrobów dla budownictwa pasywnego.  To co wyróżnia Internorm na tle innych producentów, to praktyka „całościowej koncepcji systemów okiennych”, co oznacza, że w firmie odbywają się wszystkie etapy procesu produkcji okien. Od badań i rozwoju, przez wytwarzanie szkła izolacyjnego, wytłaczanie profili, technologie wykończenia, aż po logistykę.

Obecnie Internorm jest częścią holdingu IFN Group, w skład którego wchodzą także inne firmy. Między innymi: Topic, Schlotterer, HSF, GIG, KASTRUP oraz ITIS4U.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY