REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Dobry Wzór 2014: Bartosz Piotrowski Designerem Roku

  • Autor: bydgoszcz.pl
  • 27 paź 2014 09:32
Dobry Wzór 2014: Bartosz Piotrowski Designerem Roku
Projekt tramwaju niskopodłogowego Pesa, projekt: Bartosz Piotrowski

Bartosz Piotrowski ze swoim projektem tramwaju Pesa wygrał konkurs Dobry Wzór 2014. Otrzymał nagrodę Prezesa Instytutu Wzornictwa Przemysłowego dla najlepszego polskiego projektanta. Laureat od 2005 roku pracuje w Pesa SA, gdzie obecnie jest szefem Działu Przemysłowego Projektowania w Departamencie Badań i Rozwoju.

REKLAMA

„Dobry Wzór 2014” to konkurs na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku odbył się po raz dwudziesty pierwszy. Oprócz nagród w siedmiu kategoriach minister gospodarki przyznaje nagrodę Wzór Roku, natomiast prezes IWP wybiera i nagradza Designera Roku.

Bartosz Piotrowski (ur. 1973) w latach 1994–1998 studiował na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom otrzymał w 2006 roku na Wydziale Architektury i Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie obronił doktorat w 2010 roku. Od 2005 roku pracuje w Pesa SA, gdzie obecnie jest szefem Działu Przemysłowego Projektowania w Departamencie Badań i Rozwoju.

Stworzył ponad tuzin projektów kolejowych pojazdów. Od 2010 roku wykłada na Wydziale Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Z Kamilą Kamińską prowadzi Circle Studio Projektowe.

- Bartosz Piotrowski jest osobą współodpowiedzialną za to, że nasz kraj tak szybko dogonił światową czołówkę producentów pojazdów szynowych. To jego działania udowodniły i każdego dnia przypominają, że wzornictwo pomaga poznawać potrzeby użytkowników i na nie odpowiadać, że to design definiuje funkcjonalność, przełożoną na ergonomię, rozwiązania techniczne i wreszcie estetykę. Projektant związany jest z firmą, która od wielu lat konsekwentnie realizuje strategię rozwoju poprzez wzornictwo i nowe technologie. Rezultat takich działań to wysoka jakość, innowacyjny design, imponujący rozwój - mówi prezes IWP Bożena Gargas.

Projekty pojazdów szynowych to oczywiście nie jedyny dorobek zawodowy projektanta, ale w tym obszarze imponująca praca zespołowa pod jego kierownictwem i pełny profesjonalizm pozwalają powszechnie zrozumieć przełożenie wzornictwa na wyniki finansowe przedsiębiorstw, na budowę marki, a tym samym na rozwój gospodarki.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY