REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Ewa Kuryłowicz już z medalem Bene Merentibus

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 17 gru 2015 12:18
fot. Ewa Kuryłowicz

Przewodnicząca Rady Fundacji im. Stefana Kuryłowicza profesor Ewa Kuryłowicz została uhonorowana medalem „Bene Merentibus”, przyznawanym od 1996 roku przez Stowarzyszenie Architektów Polskich osobom szczególnie zasłużonym dla rozwoju polskiej architektury.

REKLAMA

Prof. dr hab. inż. architekt Ewa Kuryłowicz jest kierownikiem Zakładu Projektowania i Teorii Architektury na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej oraz wiceprezeską pracowni architektonicznej Kuryłowicz & Associates. Jest również założycielką Fundacji im. Stefana Kuryłowicza, promującej odważną i odpowiedzialną twórczość architektoniczną. Główną misją Fundacji jest wspieranie rozwoju młodych architektów poprzez ufundowanie nagród w dwóch kategoriach: Teoria i Praktyka.

Teoria to konkurs na najciekawszy tekst dotyczący relacji architektury i kultury. Nagrodą jest wydanie dwujęzycznej książki oraz nagroda o wartości 3500 zł. Praktyka jest programem stypendialnym, w trakcie którego laureat otrzymuje wsparcie finansowe i merytoryczne by rozwinąć swój pomysł na ulepszenie wybranej przestrzeni publicznej miasta.

 Zgłoszenia do kolejnej edycji rozpoczną się 1 kwietnia 2016 r. Prezentacja finałowych prac laureatów edycji 2015 r. odbędzie się pod koniec marca 2016r., w ramach kolejnego otwartego wykładu „od Wizji do Projektu”.

Z początkiem grudnia 2015 r. opiekę medialną nad Fundacją im. Stefana Kuryłowicza pełni SZUSTOW. Kultura i Komunikacja.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY