REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Ewa Kuryłowicz: Zadbajmy o nasze miasta

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 12 lut 2016 14:06
Ewa Kuryłowicz: Zadbajmy o nasze miasta
Ewa Kuryłowicz w trakcie 4 Design Days

Polskie miasta mają ogromne zaległości, jeśli chodzi o dbanie o jakość powietrza. Ważne, aby zrozumieć ten problem i starać się go jak najszybciej rozwiązać przekonywała Ewa Kuryłowicz, wiceprezes zarządu w Kuryłowicz & Associates podczas sesji „The sky is the limit… – miasta przyszłości – wyzwania, wizje, perspektywy”.

REKLAMA

Powinniśmy zadbać o jakość powietrza w naszych miastach. – Bliska jest mi Warszawa, tu mieszkam i pracuje. Chciałabym oddychać czystym powietrzem – mówiła architekt.

W Warszawie samochody jeżdżą dosłownie wszędzie. Brakuje zakazu ich wjazdów do ścisłego centrum. – Powinniśmy wyrzucić intensywny ruch kołowy z centrum stolicy i skierować go na obwodnicę – uważa Ewa Kuryłowicz i dodaje, że zakaz jazdy w miastach powinien obowiązywać samochody starszej generacji.

– Miasto jest naszym wspólnym miejscem do życia, zadbajmy o nie – podkreśliła architekt. Już coś powoli się zmienia. W wielu polskich miastach, mieszkańcy mogą wziąć udział w głosowaniu w ramach budżetu partycypacyjnego. – To jednak musi być autentyczne działanie, a na razie jest w tym wszystkim dużo fasadowości – konkluduje.  

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY