REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Gdańsk wspiera nauczanie o budownictwie zrównoważonym

  • Autor: gdansk.pl
  • 22 sty 2016 15:19
Gdańsk wspiera nauczanie o budownictwie zrównoważonym
fot. Fotolia

Producent ekologicznych materiałów budowlanych wyposażył pracownię Państwowych Szkół Budownictwa w Gdańsku w narzędzia i materiały, dzięki którym uczniowie nauczą się jak budować ekologicznie.

REKLAMA

Architekci i projektanci podkreślają jak ważna jest rola edukacji w ramach propagowania architektury, wzornictwa oraz zrównoważonego budownictwa. Gdańsk stawia na naukę energooszczędnego budowania wśród uczniów Państwowych Szkół Budownictwa.

Atrakcją otwarcia Akademii Steico w Państwowych Szkołach Budownictwa (PSB) w Gdańsku była makieta domu energooszczędnego, wykonanego przez uczniów z materiałów dostarczonych przez patrona nowej pracowni. Postawienie domku trwało tydzień.

- Rozpoczęliśmy współpracę z PSB, ponieważ nasz zakład produkcyjny w Czarnej Wodzie pod Gdańskiem rozwija się bardzo intensywnie i będzie potrzebował młodej wyszkolonej kadry - mówi Michał Komorowski, menedżer ds. klientów strategicznych Steico, odpowiedzialny za Akademię. - Poza tym, na rynku budowlanym w Polsce jest coraz większe zainteresowanie technologiami ekologicznymi i energooszczędnymi, a fachowców w tej dziedzinie brakuje. Chcemy wrócić do korzeni budownictwa, nauczyć młodzież, jak się pracuje z naturalnymi surowcami. Młodzi ludzie zyskają dodatkową wiedzę i dobry start w życie zawodowe.

Firma przekazała szkole materiały budowlane, z których uczniowie będą tworzyć konstrukcje ścian, stropów i dachów. Pracownia jest wyposażona w elektronarzędzia potrzebne do montażu poszczególnych elementów.

Z nowej pracowni patronackiej korzystać będą nie tylko uczniowie PSB. Będą się tu szkolić także osoby pracujące już w zawodach budowlanych (szkoła prowadzi bezpłatne kursy uzupełniające kwalifikacje) oraz nauczyciele z tej i innych szkół budowlanych w województwie pomorskim - informuje oficjalny portal miejski gdansk.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY