Ghelamco powołuje fundację Sztuka w MieściePropertydesign.pl - 02-10-2014 12:13


Koncert jazzowy będzie inauguracją działalności powołanej przez Ghelamco fundacji „Sztuka w Mieście”. Celem fundacji ma być podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez działania o charakterze artystycznym, kulturalnym, edukacyjnym i sportowym.

W ramach swoich działań fundacja Sztuka w Mieście będzie się zajmowała organizacją wystaw, konkursów, koncertów, wykładów i wielu innych wydarzeń́ i aktywizujących mieszkańców Warszawy w przestrzeni miejskiej.

Działalność fundacji wpisuje się w strategię Ghelamco zakładającą kształtowanie tkanki miejskiej, przyjaznej mieszkańcom i odpowiadającej na ich potrzeby. Doskonałym wyrazem tej filozofii jest realizowany przez dewelopera na kwartale ulic Towarowa, Grzybowska, Łucka, Wronia plac Europejski. Przestrzeń miejska zaprojektowana przez jedną z najlepszych na świecie pracowni architektury krajobrazu – Wirtz International stanie się jednym z najbardziej rozpoznawalnych adresów stolicy. Projekt placu przewiduje m.in. utworzenie amfiteatru oraz pasażu artystycznego – miejsca przeznaczonego na czasowe wystawy młodych, zdolnych artystów. Specjalnie zaprojektowana konstrukcja dostosowana zostanie do całorocznego eksponowania obrazów, rzeźb, instalacji artystycznych.

4 października o godzinie 17:00 w Parku Sowińskiego w Warszawie, w ramach Urbanator Days zagra Michał Urbaniak – artysta uważany za współtwórcę tzw. polskiej szkoły jazzu. Muzyk mający w swym dorobku koncerty z takimi gwiazdami jak Miles Davies, Chick Corea oraz Herbie Hancock zagra w towarzystwie wybitnych indywidualności muzycznych – na estradzie towarzyszyć mu będą: Michael Stewart na trąbce, Femi Temowo na gitarze, Paweł Tomaszewski na klawiszach, Otto Williams na klawiszach, Troy Miller na perkusji oraz raper i performer Andy Nivalle. Gościnnie zaśpiewa Mika Urbaniak. Koncert zainauguruje działalność fundacji Sztuka w Mieście.