REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Gwiazdy architektury we Wrocławiu. Na początek Julien De Smedt

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 19 lut 2016 09:26
fot. Fotolia

7 marca br. wrocławski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich otwiera edycję specjalną projektu DUŻE A - całoroczny cykl wykładów znakomitych architektów światowych. Pierwszym gościem będzie Julien De Smedt.

REKLAMA

DUŻE A_Przestrzeń dla piękna, natura - społeczność - architektura to seria wykładów i warsztatów organizowana przez nasz Oddział w ramach programu architektonicznego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Zaproszeni projektanci, operując różnymi formatami, pracują nad sekwencjami przestrzeni publicznych, półpublicznych i prywatnych, budując z nich nowe typologie i narracje.

Seria DUŻE A zorganizowana jest w trzech panelach tematycznych obejmujących zagadnienia kluczowych form oddziaływania na przestrzeń miejską. Inauguracyjny panel ,,Natura" wskazuje kluczową rolę przyrody i umiejętnego korzystania z jej zasobów w kształtowaniu miasta i społeczeństwa. W cyklu ,,Społeczeństwo" podejmowany jest temat formowania wspólnoty mieszkańców poprzez architekturę. Panel trzeci - ,,Architektura" - podkreśla rolę, jaką odgrywają poszczególne obiekty architektoniczne w kształtowaniu miast przyjaznych człowiekowi.

Każdemu z paneli wykładów towarzyszyć będą warsztaty projektowe, prowadzone przez progresywne pracownie z Europy, a biorące na warsztat wrocławski kontekst lokalny.

W przestrzeni miasta staną także wystawy plenerowe prezentujące projekty zaproszonych wykładowców: pierwsza z nich w dniach 1-14 marca, w pasażu pieszym ul. Oławskiej.

Cykl 1: Natura, Marzec - Kwiecień 2016

Natura w mieście zapewnia doświadczenia i odczucia, które budują wielowątkowy charakter miejsca; definiuje, uzupełnia i humanizuje przestrzeń do życia. Projektowanie miejsc styku natury i kultury miejskiej stymuluje rozwój miasta i społeczeństwa, dlatego do cyklu "Natura" zaprosiliśmy uznanych projektantów-badaczy różnych aspektów oddziaływania świata przyrody na tkankę miejską.

Wykład inauguracyjny wygłosi: Julien De Smedt (JDS Architects, Belgia)

Temat: Miasto nad rzeką

Data: 7.03.2016 r., godzina 18:00

Miejsce: Sala konferencyjna C-D Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia we Wrocławiu, wstęp wolny Kuratorzy panelu "Natura": Agata Woźniczka i Mateusz Adamczyk (BudCud)

Julien De Smedt z pracowni JDS Architects (MWA, wcześniej również PLOT) opowie, jak korzystać z wody jako czynnika miastotwórczego. Jego pracownia zaprojektowała m.in.: Kalvebod Waves - nabrzeże zagłębia biurowców w Kopenhadze, które dedykowano rekreacyjnym funkcjom publicznym. De Smedt jest również współautorem znajdującego się naprzeciwko Harbour Bath, które na nowo zdefiniowało typologię miejskiego kąpieliska.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY