REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Gwiazdy architektury we Wrocławiu. Na początek Julien De Smedt

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 19 lut 2016 09:26
fot. Fotolia

7 marca br. wrocławski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich otwiera edycję specjalną projektu DUŻE A - całoroczny cykl wykładów znakomitych architektów światowych. Pierwszym gościem będzie Julien De Smedt.

REKLAMA

DUŻE A_Przestrzeń dla piękna, natura - społeczność - architektura to seria wykładów i warsztatów organizowana przez nasz Oddział w ramach programu architektonicznego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Zaproszeni projektanci, operując różnymi formatami, pracują nad sekwencjami przestrzeni publicznych, półpublicznych i prywatnych, budując z nich nowe typologie i narracje.

Seria DUŻE A zorganizowana jest w trzech panelach tematycznych obejmujących zagadnienia kluczowych form oddziaływania na przestrzeń miejską. Inauguracyjny panel ,,Natura" wskazuje kluczową rolę przyrody i umiejętnego korzystania z jej zasobów w kształtowaniu miasta i społeczeństwa. W cyklu ,,Społeczeństwo" podejmowany jest temat formowania wspólnoty mieszkańców poprzez architekturę. Panel trzeci - ,,Architektura" - podkreśla rolę, jaką odgrywają poszczególne obiekty architektoniczne w kształtowaniu miast przyjaznych człowiekowi.

Każdemu z paneli wykładów towarzyszyć będą warsztaty projektowe, prowadzone przez progresywne pracownie z Europy, a biorące na warsztat wrocławski kontekst lokalny.

W przestrzeni miasta staną także wystawy plenerowe prezentujące projekty zaproszonych wykładowców: pierwsza z nich w dniach 1-14 marca, w pasażu pieszym ul. Oławskiej.

Cykl 1: Natura, Marzec - Kwiecień 2016

Natura w mieście zapewnia doświadczenia i odczucia, które budują wielowątkowy charakter miejsca; definiuje, uzupełnia i humanizuje przestrzeń do życia. Projektowanie miejsc styku natury i kultury miejskiej stymuluje rozwój miasta i społeczeństwa, dlatego do cyklu "Natura" zaprosiliśmy uznanych projektantów-badaczy różnych aspektów oddziaływania świata przyrody na tkankę miejską.

Wykład inauguracyjny wygłosi: Julien De Smedt (JDS Architects, Belgia)

Temat: Miasto nad rzeką

Data: 7.03.2016 r., godzina 18:00

Miejsce: Sala konferencyjna C-D Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia we Wrocławiu, wstęp wolny Kuratorzy panelu "Natura": Agata Woźniczka i Mateusz Adamczyk (BudCud)

Julien De Smedt z pracowni JDS Architects (MWA, wcześniej również PLOT) opowie, jak korzystać z wody jako czynnika miastotwórczego. Jego pracownia zaprojektowała m.in.: Kalvebod Waves - nabrzeże zagłębia biurowców w Kopenhadze, które dedykowano rekreacyjnym funkcjom publicznym. De Smedt jest również współautorem znajdującego się naprzeciwko Harbour Bath, które na nowo zdefiniowało typologię miejskiego kąpieliska.

 Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY