REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Gwiazdy architektury we Wrocławiu. Tym razem Günther Vogt

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 15 mar 2016 11:27
fot. Fotolia

"Duże A_Przestrzeń dla piękna: Natura-Społeczność-Architektura" to seria wykładów i warsztatów organizowana przez wrocławski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich. Tym razem SARP zaprasza na wykład architekta krajobrazu Günthera Vogt.

REKLAMA

Günther Vogt to architekt krajobrazu, twórca praktyki Vogt Landscapes, projektujący otoczenie m.in.: budynków Herzog & de Meuron, Petera Zumthora, SANAA czy współpracujący z Olafurem Eliassonem. Günther Vogt bada i przetwarza różnorodne formaty miejskiej przyrody: dziką i bujną; krajobraz przekształcony przez środowisko kulturowe oraz wykonstruowaną utopię - miejski ogród. Poza pracą projektową rozwija także jednostkę badawczą, której efekty pracy wykorzystywane są w kolejnych realizacjach i publikacjach pracowni. Wykłada na ETH w Zurychu.

Wykład ,,Zielone miasto" będzie miała miejsce 29 marca br. o godz. 18:00. Odbędzie się w sali C-D Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1. Wstęp wolny.

"Duże A_Przestrzeń dla piękna: Natura-Społeczność-Architektura" to seria wykładów i warsztatów organizowana przez wrocławski Oddział SARP w ramach programu architektonicznego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Zaproszeni projektanci, operując różnymi formatami, pracują nad sekwencjami przestrzeni publicznych, półpublicznych i prywatnych, budując z nich nowe typologie i narracje.

Seria Duże A zorganizowana jest w trzech panelach tematycznych obejmujących zagadnienia kluczowych form oddziaływania na przestrzeń miejską. Pierwszy panel - ,,Natura"  - wskazuje kluczową rolę przyrody i umiejętnego korzystania z jej zasobów w kształtowaniu miasta i społeczeństwa. W panelu ,,Społeczeństwo" podejmowany jest temat formowania wspólnoty mieszkańców poprzez architekturę. Panel trzeci - ,,Architektura" - podkreśla rolę, jaką odgrywają poszczególne obiekty architektoniczne w kształtowaniu miast przyjaznych człowiekowi.

Każdemu z paneli wykładów towarzyszyć będą warsztaty projektowe, prowadzone przez progresywne pracownie z Europy, a biorące na warsztat wrocławski kontekst lokalny. W przestrzeni miasta staną także wystawy plenerowe prezentujące projekty zaproszonych wykładowców.

Panel 1: Natura, Marzec - Kwiecień 2016 (Julien De Smedt / Günther Vogt / Dan Wood)

Natura w mieście zapewnia doświadczenia i odczucia, które budują wielowątkowy charakter miejsca; definiuje, uzupełnia i humanizuje przestrzeń do życia. Projektowanie miejsc styku natury i kultury miejskiej stymuluje rozwój miasta i społeczeństwa, dlatego do panelu "Natura" zaprosiliśmy uznanych projektantów-badaczy różnych aspektów oddziaływania świata przyrody na tkankę miejską.

Kuratorzy panelu: Agata Woźniczka i Mateusz Adamczyk z BudCud.

Następny wykład panelu "Natura" już wkrótce - Dan Wood / WORK AC (USA), 4 kwietnia o godz. 18.00.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY