REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Hochitef przebuduje pawilon na terenie MTP

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 27 sty 2016 09:18
fot. Fotolia

Hochitef Polska podpisał umowę na przebudowę skrzydła północnego pawilonu nr 15 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Nowy obiekt gotowy w sierpniu 2016 r.

REKLAMA

Zgodnie z zapisami umownymi wartość kontraktu stanowi informację poufną. Praca budowlane rozpoczną się w styczniu i zakończą w sierpniu 2016 roku.

Realizacja inwestycji obejmuje kompleksową przebudowę obiektu o powierzchni całkowitej ok. 4,8 tys. mkw. Dach i stropy na trzech poziomach w obszarze klatki schodowej i szybu windowego zostaną rozebrane. W ramach prac powstaną m.in. żelbetowa klata schodowa, szyb windowy, wielospadowy świetlik, przeszklona winda, podwieszane sufity, posadzki, okładziny ścienne. Zamontowane będą instalacje wentylacji i klimatyzacji, wody i kanalizacji oraz instalacje elektryczne i niskoprądowe, sygnalizacji pożaru i dźwiękowego systemu ostrzegawczego. Oprócz tego zakres prac obejmuje wykonanie kompleksowych robót wykończeniowych.

Po zakończeniu prac skrzydło północne pawilonu nr 15 będzie mogło funkcjonować wspólnie z częścią kongresową lub niezależnie od niej. Znajdą się w nim pomieszczenia gastronomiczne i restauracyjne.
Opisany projekt jest trzecim zleceniem realizowanym przez Hochtief Polska w pawilonie nr 15. W 2012 roku firma bowiem przebudowała i zmodernizowała poziom 2 pawilonu nr 15 na terenie MTP. W wyniku wykonanych wtedy prac powstała Sala Ziemi, wielofunkcyjna amfiteatralna sala widowiskowo-koncertowa dla około 2 tys. osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY