REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Hotelowa elewacja - jak wykorzystać aluminium?

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 01 wrz 2016 11:16
Hotelowa elewacja - jak wykorzystać aluminium?
Hotel Hilton w Kijowie. / fot. Aluprof
Hotelowa elewacja - jak wykorzystać aluminium?
Hotelowa elewacja - jak wykorzystać aluminium?
Hotelowa elewacja - jak wykorzystać aluminium?

Odpowiednio zaprojektowana elewacja jest nie tylko wizytówką hotelu, ale też może mieć znaczenie dla warunków wewnątrz obiektu. Swoimi doświadczeniami przy projektach hotelowych dzieli się polski producent systemów aluminiowych i roletowych.

REKLAMA

Nowatorskie pomysły architektoniczne, nowoczesny design i zaawansowana technologia – to charakterystyka współczesnych obiektów hotelowych. Polski producent systemów aluminiowych ALUPROF S.A. chwali się, że coraz częściej to właśnie z jego produktów inwestorzy korzystają, by osiągnąć ciekawe efekty w swoich hotelach. Właściciele hoteli (nie tylko w Polsce) sięgają po systemy aluminiowe i roletowe producenta z Bielska- Białej.

Z Hiltonem

Po produkty ALUPROF postanowiła sięgnąć jedna z największych i najbardziej znanych sieci hoteli. Luksusowe, pięciogwiazdkowe obiekty sygnowane logotypem Hilton z wykorzystaniem aluminiowych systemów architektonicznych firmy powstały już w Warszawie, Rzeszowie, Gdańsku, Łodzi oraz w Wielkiej Brytanii i Kijowie.

Hotel w Gdańsku oddany do użytku w czerwcu 2010 roku liczy 150 pokoi, usytuowanych na 700 metrach kwadratowych powierzchni rekreacyjnej, której centralną atrakcją jest przeszklony basen na dachu obiektu. To pierwszy w Polsce hotel skonstruowany w myśl koncepcji „urban-beach”, czyli plaży w centrum dużego miasta.

– Umiejscowienie hotelu w Gdańsku, nad Motławą z widokiem na piętnastowieczny Żuraw – symbol Gdańska, było dla naszych konstruktorów ciekawym wyzwaniem, które pozwoliło stworzyć obiekt nowatorski, ale jednocześnie świetnie współistniejący z otoczeniem. Jego malownicze położenie niemal w centrum Starego Miasta dodatkowo podnosi walory wizualne inwestycji – mówi Bożena Ryszka, Marketing Manager firmy ALUPOROF S.A.

Budynek został zaprojektowany przez Autorską Pracownię profesora Stefana Kuryłowicza. Ponadto, hotel wyposażony jest w 1000 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjno-bankietowej, 24-godzinny business centre oraz parking podziemny.

Inną inwestycją powstałą pod banderą sieci Hilton, w której również zastosowano systemy aluminiowe firmy z Bielsko-Białej jest realizacja w Kijowie. Tamtejszy hotel to budynek zaprojektowany przez angielskie biuro architektoniczne John Seifert Architects Ltd. Obiekt liczy 96 metrów wysokości. Jego elewacja wykonana została w formie ściany osłonowej słupowo-ryglowej z użyciem systemu MB-SR60, który jest rozwiązaniem indywidualnym, specjalnie zaprojektowanym przez firmę ALUPROF w odpowiedzi na potrzeby tej inwestycji. Zabudowa aluminiowa całej konstrukcji budynku zajmuje obszar aż 13 000 metrów kwadratowych. Zastosowanie w niej znalazły także systemy MB-SR50 i MB-SR50 IW oraz system okienno-drzwiowy z podwyższoną izolacyjnością termiczną MB-70 HI.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY