REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Karty z architekturą w Szczecinie - już dostępne!

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 28 gru 2016 09:22
Karty z architekturą w Szczecinie - już dostępne!
Karty z architekturą w Szczecinie - już dostępne!
Karty z architekturą w Szczecinie - już dostępne!
Karty z architekturą w Szczecinie - już dostępne!
Karty z architekturą w Szczecinie - już dostępne!

W sierpniu pisaliśmy o niezwykły projekcie jakiego podjął się architekt Tomasz Sachanowicz. Postanowił on stworzyć talię kart, która oprócz radości z gry da też możliwość poznania architektury Szczecina. Udało mi się zebrać fundusze na realizację i limitowana seria kart jest już dostępna w sprzedaży - jeśli szukacie nietypowego upominku ze stolicy zachodniopomorskiego, to jest to bardzo dobry pomysł.

REKLAMA

Talia kart do gry gdzie zamiast tradycyjnych symboli mamy ikonograficzne przedstawienia architektury Szczecina to pomysł lokalnego architekta - Tomasza Sachanowicza z S.LAB. Na 54 kartach (dwa to jokery) można zobaczyć najciekawsze obiekty stolicy zachodniopomorskiego.

Karty zostały wydane dzięki zbióce prowdzonej na portalu crowdfundingowym wspieram.to - inicjatywę wsparło 123 osoby. W talii zobaczymy nie tylko architektoniczne asy w postaci Filharmonii i Centrum Dialogu Przełomy, ale także obiekty mniej znane osobom spoza miasta. Każda z kart zawiera też informację o projektantach oraz dacie powstania obiektów. Karty opracowane są w języku polskim oraz angielskim - dzięki czemu mogą być wizytówką miasta oraz nietypowym przewodnikiem. Każdy z obiektów można też dokładnie poznać dzięki wpisom na blogu Architektura w Szczecinie, który prowadzi Tomasz Sachanowicz - obiekty uwzględnione na kartach zostały przypisane do specjalnie przygotowanej  mapy.

- Karty dostępne są w sklepie Filharmonii w Szczecinie, w sklepach / księgarniach placówek Muzeum Narodowego w Szczecinie oraz w sklepie Kubryk Literacki w Starej Rzeźni - opowiada autor projektu. - 
Nakład to 1000 talii, ale możliwy jest dodruk jeżeli będą cieszyły się zainteresowaniem. Efekt ostateczny jest taki jak planowany, w pełni realizujący założenia projektu - opowiada.

Karty bogate są w świetne, dopracowane minimalistyczne grafiki, które pokazują istotę obiektów i zachęcają do bliższego ich poznania. Karty są rozmiaru pokerowego i jeśli już poznamy wszystkie obiekty, to można nimi oczywiście normalnie grać. A tak radzi sobie z nimi profesjonalista:

Tomasz Sachanowicz jest architektem, który dyplom bronił na Politechnice Szczecińskiej. Pracował w Rotterdamie, Londynie i Szczecinie przy projektach o różnych rozmiarach i przeznaczeniu (głównie obiekty mieszkaniowe i opieki zdrowotnej), zlokalizowanych w Polsce, Anglii, Holandii, Irlandii Południowej, Australii i Kanadzie. Obecnie działa pod szyldem S.LAB architektura i współpracuje z Szymonem Bielenisem.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY