REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kolejna gwiazda architektury w Polsce. Tym razem Takaharu Tezuka

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 29 cze 2016 10:20
Kolejna gwiazda architektury w Polsce. Tym razem Takaharu Tezuka
fot. Fotolia

"Duże A_Przestrzeń dla piękna: Natura-Społeczność-Architektura" to seria wykładów i warsztatów organizowana przez wrocławski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich. Tym razem SARP zaprasza na wykład architekta Takaharu Tezuki (Tezuka Architects, Japonia).

REKLAMA

Takaharu Tezuka to japoński architekt, urodzony 23 lutego 1964 r. w Tokio. Studiował na Musashi Institute of Technology i Uniwersytecie Pennsylvania. Po studiach cztery lata spędził w biurze Richarda Rogersa w Londynie. W 1994 r. wraz z żoną, Yui Tezuka, założyli własną pracownię w Tokio. Zasłynęli między innymi takimi projektami jak: the Roof House, Echigo-Matsunoyama Museum of Natural Science, Fuji Kindergarten (nazywane najlepszym przedszkolem na świecie), Woods of Net. W twórczości inspiruje ich codzienne życie; przez swoją architekturę wpływają na relacje, emocje i zachowania użytkowników.

Na koncie mają wiele publikacji i nagród, między innymi: Japan Institute of Architects Prize (2009), Association for Children's Environment Design Award (2011) i OECD/CELE 4th Compendium of Exemplary Educational Facilities (2011).

Wielokrotnie prezentowali swoje prace na najważniejszych światowych wystawach i biennale, oprócz Japonii między innymi w: Wenecji, Londynie, Nowym Jorku, Frankfurcie.

Tezuka wystąpi z wykładem w ramach panelu Społeczność, który jest drugą częścią cyklu "Duże A_Przestrzeń dla piękna: Natura-Społeczność-Architektura". To seria wykładów i warsztatów organizowana przez wrocławski Oddział SARP w ramach programu architektonicznego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Głównym zagadnieniem specjalnej edycji cyklu jest rola kultury w kreowaniu przestrzeni publicznych/prywatnych, półpublicznych/półprywatnych jako miejsc kształtowania postaw i tożsamości lokalnych społeczności.

Wykład odbędzie się 4 lipca (poniedziałek) o godz. 18.00, w sali C-D  Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia (ul. Wystawowa 1).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY