REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Kolejna gwiazda architektury we Wrocławiu. Tym razem Keesem Christiaanse

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 10 cze 2016 14:42
fot. Fotolia

"Duże A_Przestrzeń dla piękna: Natura-Społeczność-Architektura" to seria wykładów i warsztatów organizowana przez wrocławski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich. Tym razem SARP zaprasza na wykład Keesem'a Christiaanse z pracowni KCAP (Holandia).

REKLAMA

Keesem Christiaanse to architekt i urbanista. Były współpracownik biura OMA w Rotterdamie, od 1989 prowadzi pracownię KCAP. Wykładał na TU w Berlinie, od 2003 jest profesorem ETH w Zurychu. Był kuratorem International Architecture Biennale Rotterdam (IABR) pt. “Open City. Designing Coexistence”. Od 2011 jest liderem programu “Future Cities Laboratory” w Singapurze. Poza pracą architekta skupia się na procesach i zależnościach urbanistycznych. Ekspert w dziedzinie rewitalizacji terenów industrialnych.

Christiaanse wystąpi z wykładem w ramach panelu Społeczność, który jest drugą częścią cyklu "Duże A_Przestrzeń dla piękna: Natura-Społeczność-Architektura". To seria wykładów i warsztatów organizowana przez wrocławski Oddział SARP w ramach programu architektonicznego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Głównym zagadnieniem specjalnej edycji cyklu jest rola kultury w kreowaniu przestrzeni publicznych/prywatnych, półpublicznych/półprywatnych jako miejsc kształtowania postaw i tożsamości lokalnych społeczności.

Wykład odbędzie się w sali Audytoryjnej Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia (ul. Wystawowa 1) - poniedziałek 13 czerwca, g. 18.00.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY