REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Lifestylowa Posnania

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 14 kwi 2016 12:50
Lifestylowa Posnania
Szymon Brodziak dla Posnanii backstage fot. Filip Łepkowicz
Lifestylowa Posnania
Lifestylowa Posnania
Lifestylowa Posnania
Lifestylowa Posnania

Kilkaset zdjęć, dziesięć planów zdjęciowych, trzy baletnice i wyjątkowe stylizacje – tak wyglądała sesja zdjęciowa autorstwa Szymona Brodziaka na terenie budowy Posnanii. Efekty pracy fotografa będzie można podziwiać na wernisażu, na kilka tygodni przed otwarciem Centrum.

REKLAMA

Przez cały weekend na budowie Posnanii odbywała się sesja zdjęciowa z udziałem absolwentek Poznańskiej Szkoły Baletowej, które pozowały na tle surowych, niewykończonych jeszcze przestrzeni powstającego Centrum. Autorem zdjęć jest Szymon Brodziak – światowej sławy fotograf pochodzący z Poznania, specjalizujący się w niekonwencjonalnych czarno-białych kampaniach reklamowych. Brodziak jest też najmłodszym fotografem, którego zdjęcia zostały zaprezentowane w prestiżowym Muzeum Fotografii - Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie.

Nietypowy mariaż

Na zdjęciach będzie można zobaczyć połączenie delikatności i piękna baletnic z ascetycznym charakterem trwającej jeszcze budowy: surowe ściany, rusztowania, niewykończone przestrzenie. Na potrzeby sesji wybrano dziesięć planów zdjęciowych, wewnątrz i na zewnątrz budynku, które stanowiły tło zdjęć. - Zawsze chciałem zrealizować sesję zdjęciową z baletnicami, która pokazałaby połączenie subtelności z wielkim rozmachem. Okazją do tego była Posnania – ogromna przestrzeń, a zarazem miejsce, które chce być blisko ludzi i dla ludzi  - mówi Szymon Brodziak, autor zdjęć. – Do projektu zaprosiłem tancerki z Poznańskiej Szkoły Baletowej, na co dzień związane z naszym miastem, które pozowały na tle monumentalnej scenerii wielkiej budowy – dodaje.

Lifestylowa Posnania

Sesja zdjęciowa to kolejne działanie Posnanii, które pozycjonuje Centrum jako miejsce stawiające na lifestyle i design. Stutrzydziestometrowa aleja łącząca Posnanię z rondem Rataje będzie miejscem ekspozycji sztuki – trzydziestometrową powierzchnią wystawienniczą, miejscem otwartym dla każdego, umożliwiającym bezpośredni kontakt artystów i widzów w przestrzeni publicznej.  Poza ciekawą i nowoczesną architekturą, a także miejscami do wypoczynku, ustawiony zostanie mebel „Scena Posnania”, autorstwa Doroty Koziary i Tomasza Augustyniaka. Będzie on miejscem zachęcającym do spędzania czasu i wypoczynku, łączącym w sobie funkcje użytkowe i estetyczne.

Oprócz mebla i przestrzeni wystawienniczej, dopełnieniem promenady i placu przed głównym wejściem do Posnanii będą nowoczesne punkty gastronomiczne – wolnostojące food tracki z jednej strony, a z drugiej położone na parterze Posnanii polskie i międzynarodowe restauracje i kawiarnie z wejściami z poziomu placu, ogródkami letnimi i zimowymi, a przede wszystkim różnorodnym menu. Powyżej na pierwszym piętrze znajdzie się przestronne i ciekawie zaaranżowane miejsce ze stolikami na 700 miejsc i tarasem widokowym na sąsiadujący plac.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY