REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Łukasz Kos projektuje w Hamptons

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 21 kwi 2017 15:53
Łukasz Kos projektuje w Hamptons
Łukasz Kos fot. mat. własne architekta

Pracownia architektoniczna Łukasza Kosa (Four O Nine), rozpoczęła współpracę z organizacją Imaestrii Signature, która pracuje z takimi architektami jak Steven Holl, Frank Gehry, Richard Meier czy David Adjaye. Łukasz Kos zaprojektuje, wraz z innymi wyróżniającymi się architektami z całego świata, jak UN Studio, HHF + Ai Weiwei czy Sou Fujimoto Architects, rezydencję w Hamptons.

REKLAMA

- Bardzo się cieszę na współpracę z Łukaszem Kosem jednym z najciekawszych architektów młodego pokolenia. To co odróżnia projekt Łukasza Kosa to nie tylko ciekawa współczesna bryła, ale przede wszystkim troska o to, by uszanować kontekst miejsca i wpisać nowy obiekt w istniejące otoczenie. To sprawia , że zaproponowana willa współgra z pozostałymi projektami biorącymi udział w programie IMaestri Signature w Hampton’s, Long Island w Nowym Jorku - mówi Neil Randall, dyrektor generalny IMaestri Signature.

Willa nawiązuje najlepszych tradycji tradycji architektury mieszkalnej z dachem dwuspadowym w Hamptons.  Willa mieści się w północnej części terenu i otwiera na duży, opadający łuk, który jest widoczny także na elewacji południowej - całkowicie otwartej na ogród. Główna części will jest  skoncentrowana wokół salonu, gdzie odbywają się wszystkie wydarzenia towarzyskie, inne pomieszczenia to kuchnia, jadalnia, biblioteka, a powyżej strych i pokój gościnny. Po każdej ze stron sali reprezentacyjnej, znajdują się tarasy, na które wychodzą prywatny apartament właściciela i sypialnie. Ważna częśćia życia mieszkańców jest sztuka współczesna, to właśnie z  myślą o artystach stworzono pracownię artystyczną w dolnej części willi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY