REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Młodzi architekci docenieni za teorię i praktykę

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 31 mar 2017 13:39
Młodzi architekci docenieni za teorię i praktykę
Laureaci Stypendium Praktyka: Maciej Warot i Przemyslaw Chimczak fot. mat. prasowe
Młodzi architekci docenieni za teorię i praktykę
Młodzi architekci docenieni za teorię i praktykę

Za nami rozdanie głównych nagród programu Fundacji im. Stefana Kuryłowicza, adresowanych do młodych architektów. Rozstrzygnięto zarazem Konkurs Teoria i Stypendium Praktyka.

REKLAMA

W Konkursie Teoria najlepszy okazał się tekst Michała Żyły „Język i rzeczywistość architektury”, Stypendium Praktyka otrzymał duet Przemysław Chimczak i Maciej Warot za projekt „Dach nasz pospolity”.

Zwycięski tekst Michała Żyły jest ambitną próbą uporządkowania języka opisu i analizy architektury współczesnej. W erudycyjny sposób łączy perspektywę architektoniczną ze spojrzeniem filozoficznym i humanistyczną wrażliwością.

Projekt Przemysława Chimczaka i Macieja Warota „Dach nasz pospolity”, nagrodzony w Stypendium Praktyka 2016, jest koncepcją rewitalizacji zadaszenia parkingu, rozciągniętego pomiędzy dwoma superjednostkami blokowymi w Sosnowcu. Zadaszenie o powierzchni 9,5 tys. mkw. stanowi jednocześnie podwórko dla ok. 3000 osób mieszkających w obu budynkach. Skala projektu, śmiałość pomysłu oraz jego społeczny wymiar są bliskie wartościom promowanych przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza.

24 kwietnia br. na stronie oraz profilu facebookowym Fundacji ogłoszony zostanie nabór projektów do tegorocznych edycji Konkursu Teoria i Stypendium Praktyka.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY