REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Mosaicon pracuje przy kolejnym dużym projekcie

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 11 cze 2017 13:15
Mosaicon pracuje przy kolejnym dużym projekcie
fot. Shutterstock

Pracownia konserwatorska Mosaicon prowadziła prace konserwatorskie przy niezwykłych projektach w Łodzi, Warszawie czy Piotrkowie Trybunalskim. Wkrótce będzie wspierać przywrócenie do życia jednego z dużych łódzkich obiektów.

REKLAMA

Pracownia konserwatorska Mosaicon będzie odpowiedzialna za prace konserwatorskie związane z oczyszczeniem cegieł w zabytkowych gmachach dawnego Monopolu. Firma ma w swoim portfolio ważne i znane realizacje, m.in.: Art_Inkubator, łódzką Archikatedrę, EC1, Manufakturę, stołeczne: Kamienicę pod Gryfami, hotel Europejski, czy Dom pod Królami oraz klasztor w Piotrkowie Trybunalskim. Warto nadmienić, iż Mosaicon przeprowadza obecnie remont największej ceglanej świątyni na świecie, tj. Bazyliki Mariackiej w Gdańsku.

- Monopolis będzie dla nas jedną z największych i najbardziej prestiżowych realizacji w pofabrycznych przestrzeniach. Jego niewątpliwym atutem jest dobry stan zachowania. Układ budynków, komin, uliczki, wszystko to tworzy bardzo klimatyczną przestrzeń. W pierwszej kolejności zajmiemy się oczyszczeniem dawnego Polmosu z wtórnych elementów, skuciem tynków, aby odsłonić we wnętrzach cegłę, usunięciem wtórnych instalacji. Kolejnym etapem będzie oczyszczenie cegły na elewacjach i odrestaurowanie detali – mówi Michał Potz z pracowni Mosaicon.

Dawne zakłady Monopolu Wódczanego to trzeci co do wielkości zespół fabryczny, po zakładach Karola Scheiblera i Izraela Poznańskiego. Został on zbudowany w 1902 roku i przez wiele lat stanowił ważny element rozwoju miasta. Dzięki poczynionym inwestycjom, łódzki zakład stał się najnowocześniejszym w polskiej branży spirytusowej. Największy rozkwit i sukcesy nastąpiły pod koniec lat 70-tych. Monopol Wódczany od zawsze odgrywał wielką rolę w życiu miasta. Był nie tylko miejscem pracy, ale również centrum wydarzeń społecznych i kulturalnych. Odrestaurowane historyczne budynki z nowoczesnymi powierzchniami biurowymi, restauracjami, klubem dla dzieci, zielonymi skwerami, muzeum i teatrem zostaną oddane do użytku w drugiej połowie 2018 roku. Czytaj więcej wiadomości o projekcie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY