REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Najlepsze Dyplomy ASP 2015 na 4 Design Days

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 27 sty 2016 10:00
Najlepsze Dyplomy ASP 2015 na 4 Design Days
fot. Fotolia

Podczas 4 Design Days w Katowicach Akademia Sztuk Pięknych zorganizuje wystawę pod hasłem Najlepsze Dyplomy ASP 2015.

REKLAMA

4 Design Days to wydarzenie rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa. Oprócz kilkudziesięciu sesji dyskusyjnych, konferencji towarzyszących jak Regionalne Property Forum Katowice i Housemarket Forum Silesia 2016 czy prezentacji oferty dostawców produktów i usług w części wystawienniczej, ważnym elementem imprezy będą wystawy. Jedną z nich będzie wystawa "Najlepsze Dyplomy ASP 2015". Organizatorem konkursu jest Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.

Konkurs Najlepsze dyplomy projektowe Akademii Sztuk Pięknych jest dorocznym przeglądem najlepszych dyplomowych prac magisterskich, a co za tym idzie, najlepszych osiągnięć wydziałów projektowych w dziedzinie designu i projektowania graficznego. Biorą w nim udział po cztery najlepsze dyplomy powstałe w ośmiu uczelniach plastycznych podległych Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W tym roku odbywa się szósta edycja konkursu, w którym biorą udział akademie: warszawska, łódzka, wrocławska, gdańska, krakowska, szczecińska, katowicka i Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu. Tegoroczny konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych dyplomów projektowych powstałych w 2015 roku.

Jury złożone z rektorów akademii sztuk pięknych wyłoni siedmiu laureatów i przyzna Nagrodę Rektorów, jak również Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego, Nagrodę Prezydenta Miasta Katowice oraz Nagrodę Prezesa Stowarzyszenia ZAIKS oraz wyróżnienia honorowe.

Po pięciu latach konkurs zajął trwałą i znaczącą pozycję wśród polskich imprez z zakresu szeroko rozumianego projektowania i jest to impreza prestiżowa, która przed uczestnikami otwiera możliwości zaistnienia na profesjonalnym rynku projektowym. O jej randze świadczą nagrody oraz popularność w środowisku studentów i absolwentów. W poprzednich latach w konkursie brali udział min. Jan Bajtlik, Marta Gawin, Jan Godlewski i Wiktoria Lenart.

Pokonkursowa wystawa także niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających. Konkurs, który zawsze odbywa się w twórczej i przyjaznej atmosferze, jest  okazją do spotkań pedagogów i wymiany doświadczeń między ośrodkami akademickimi oraz wskazuje tendencje projektowe wśród młodych designerów. Impreza jest także polem współpracy między projektantami a nowoczesnym biznesem. Tym razem pokonkursowa wystawa odbędzie się w miejscu szczególnym, bo w Międzynarodowym Centrum Kongresowym podczas 4 Design Days (11-14 luty).

Cały program wydarzenia na www.4dd.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY