REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Niezwykłe dzieła Franka Gehry'ego w jednym miejscu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 31 mar 2017 11:26
Niezwykłe dzieła Franka Gehry'ego w jednym miejscu
fot. pixabay.com, CC0 Public Domain

J. Paul Getty Trust, największa na świecie instytucja zajmująca się gromadzeniem dzieł wizualnych, poinformowała o nabyciu dokumentów należących do Franka Gehry'ego. To kolekcja obrazów, szkiców i realizacji stworzonych przez jednego z najbardziej rozpoznawalnych architektów.

REKLAMA

W tym momencie trwa katalogowanie wszystkich dzieł. 

To jedna z największych tego typu akwizycji w historii. Frank Gehry w swojej twórczości stworzył innowacyjne metody szkicowania, modelowania i wykorzystania komputerów w celu stworzenia unikalnych projektów.

Do tej pory Fran Gehry zrealizował 160 projektów architektonicznych. Dokumenty związane z ich projektowaniem znajdowały się w jego studio w Los Angeles. Getty Trust przejęło m. in. projekty Walt Disney Concert Hall, wykonane w 1988 roku - dzieła, które pozwoliło wkroczyć Gehry'emu do grona najwybitniejszych architektów.

W kolekcji znajduje się łącznie 120 tys. obrazów, w tym ponad 1000 szkiców, 280 modeli, dokumentacja, korespondencja oraz ponad 100 tys. slajdów. Dotyczą one 283 projektów stworzonych między 1954 a 1988 rokiem.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY