REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowa pełnomocnik ratusza ds. zieleni miejskiej

  • Autor: UM Warszawa
  • 13 cze 2016 13:55
Nowa pełnomocnik ratusza ds. zieleni miejskiej
Renata Kuryłowicz, fot. R. Motyl / UM Warszawa

Warszawa ma nową pełnomocnik ds. zarządzania zielenią miejską, która zajmie się wdrożeniem „Standardów kształtowania zieleni Warszawy”, a także kontaktem z mieszkańcami w sprawach otaczającej ich zieleni. To Renata Kuryłowicz.

REKLAMA

Renata Kuryłowicz pracę w urzędzie rozpoczęła w 2010 roku w zespole pełnomocnika prezydent m.st. Warszawy ds. zagospodarowania nabrzeży Wisły. W czasie pracy w „zespole wiślanym” Renata Kuryłowicz zdobyła uprawnienia inspektora nadzoru prac w terenach zieleni i w ramach obowiązków pełniła funkcję inspektora od zieleni na budowach realizowanych przez Zarząd Mienia m.st. Warszawy - informuje oficjalny portal miejski Warszawy.

Ważnym elementem pracy Pełnomocnika ds. Zarządzania Zielenią Miejską jest współpraca i koordynacja pracy z jednostkami i biurami mający bezpośredni wpływ na zieleń Warszawy – m.in. ZMiD, ZDM, ZOM, ZTP, Biuro Drogownictwa i Komunikacji.

Jako swój pierwszy sukces Renata Kuryłowicz wskazuje współpracę z Tramwajami Warszawskim przy zabezpieczeniu dębu w al. Solidarności. Stare drzewo pozostanie na swoim miejscu mimo, że peron tramwajowy zostanie poszerzony – wymagało to dużo pracy projektantów i inwestora. Pełnomocnik liczy, że przy realizacji kolejnych remontów i budowie nowych fragmentów sieci uda się zachować jak największą liczbę drzew i nasadzić wiele nowych - podaje oficjalny portal miejski Warszawy.

Dużym sprawdzianem będzie „Zielona Świętkorzyska”. Tam dzięki realizacji projektów wybranych przez mieszkańców w ramach budżetu partycypacyjnego przybędzie zieleni ulicznej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY