REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Nowe środki dla startupów we wrocławskim Centrum Badań EIT+

  • Autor: PAP
  • 08 kwi 2016 09:10
fot. Fotolia

Do 200 tys. euro na rozwój mogą dostać startupy, które ulokują działalność we Wrocławskim Centrum Badań EIT+. Ruszyła nowa pula dofinansowania dla firm technologicznych rozpoczynających działalność z obszarów m.in. nowych materiałów czy alternatywnej energii odnawialnej.

REKLAMA

Jak poinformowała dr Edyta Petters, koordynator ds. współpracy międzynarodowej i startupów w EIT+, wrocławskie centrum badawczo-rozwojowe swoją ofertę kieruje do startupów z obszarów nanotechnologii, nowych materiałów, biotechnologii, zaawansowanych technologii medycznych, alternatywnej energii odnawialnej oraz technologii komunikacyjnych i informacyjnych.

"Te dziedziny wskazywane są jako branże z największymi możliwościami rozwoju. Jeżeli natomiast zgłoszony pomysł nie wpisuje się w nasz profil, a ma wyjątkowy potencjał rynkowy, także może liczyć na nasze zainteresowanie" - powiedziała Petters.

Startupy, które zgłoszą się do Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, mogą liczyć na dofinansowanie do kwoty 200 tys. euro. Centrum oferuje również wsparcie biznesowe i pomoc merytoryczną specjalistów od biznesplanów. Startupy będą mogły ulokować swoją działalność w Kampusie Pracze (siedziba EIT+), co wiąże się z dostępem do nowoczesnej infrastruktury laboratoryjnej. To m.in. Laboratorium Mikroskopii Elektronowej, Laboratorium Spektrometrii Mas czy Laboratorium Mikroskopii Konfokalnej.

"Dodatkowym atutem jest możliwość udostępnienia podstawowej aparatury laboratoryjnej oraz zlecenia pomiarów na aparaturze zaawansowanej. To wszystko może być korzystnym rozwiązaniem dla młodych firm, które dzięki temu nie muszą inwestować w zakup wysokospecjalistycznego sprzętu" - dodała Petters.

Do tej pory EIT+ dokapitalizowało 14 startupów. Wszystkie spółki powstały w ramach działającego od 2009 r. projektu Akcelerator EIT+ spółek innowacyjnych o hybrydowym profilu branżowym.

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ powstało w 2007 r. To spółka, która ma wspomagać na Dolnym Śląsku rozwój gospodarki opartej na wiedzy, poprzez działanie w każdym z trzech jej głównych elementów: nauce, innowacji i edukacji. Udziałowcami spółki jest pięć wrocławskich uczelni - Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Wrocławski i Uniwersytet Ekonomiczny oraz miasto Wrocław.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY